Мешканець села Тиниці на Черенігівщині Іван Марченко ризикував життям, аби врятувати самотню самицю лелеки та її пташенят. У родині птахів кудись зник батько. Тож селянин вилазив на електроопору та годував пташку рибою.
Про це розповідає Чеline.
Родина лелек у Тиницях селиться на електростовпі не вперше. Але цього року батько-лелека відлетів і не повернувся. Самиця, яка висиджує яйця, не може їх покинути. Тож пташка ризикувала померти від голоду.
Аби цього не сталося, Іван проконсультувався із зоозахисниками та почав самотужки вилазити на електроопору. Пташку годував салакою.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2024/05/image-11.png)
Однак зоозахисники із Служби порятунку тварин пояснили, що аби врятувати пташку, потрібно забрати із гнізда яйця.
Аби живий лишився й Іван, і птахи, місцеві мешканці попросили про допомогу рятувальників. Працівники відокремленого підрозділу Бахмацький РЕМ АТ “ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО” та рятувальники 14-ої Державної пожежно-рятувальної частини у місті Бахмач прибули на виклик.
Тож яйця у лелеки вилучили. Їх тримали у інкубаторі. Потім за ними приїхали зооволонтери із Києва, які забрали яйця у спеціальний контейнер.
Як повідомляло BitukMedia, жителі передмістя англійського Грейвсенда (Кент) змогли зловити самотнього галасливого павича. Цілих півроку-рік птах бігав вулицями і кричав, намагаючись привернути увагу потенційної самки. Спіймати птаха вдалося, звичайно ж, за допомогою імітації криків жіночої особини.