Неділя, 25 Лютого, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Дослідження: фотографії шкідливої їжі можуть сприяти розвитку ожиріння

Важливо

Вчені з Лівано-Американського університету з’ясували, що перегляд фотографій шкідливої їжі сприяє розвитку ожиріння. Вони назвали нескінченний потік соковитих бургерів у соціальних мережах “проблемним”. Висновки опублікували в журналі Appetite.

Про це пише Healthline.

В експерименті взяли участь 63 добровольці віком від 18 до 24 років. Одній половині учасників демонстрували фотографії, знайдені в соцмережах за хештегами foodporn та junkfood, а другій – випадкові знімки з інтернету. За два тижні експеримент повторили, але вже з протилежним набором зображень.

Після цього учасники експерименту мали заповнити анкету про свої вподобання до їжі та щодо до свого тіла. А також скласти меню на обід, обравши між корисними продуктами та фастфудом.

Результати дослідження показали, що учасники, які спостерігали за контентом зі шкідливою їжею, мали підвищену тягу до солоної та жирної їжі. Вони частіше віддавала перевагу саме бургерам та піці. Вони також відчували підвищене почуття стресу, смутку, виснаження та голоду. Водночас жодна стрічка Instagram не вплинула на сприйняття тіла.

Вчені кажуть, що триваліший перегляд таких зображень може призвести до змін харчових звичок.

“Постійний вплив реклами харчових продуктів у соціальних мережах, безсумнівно, може вплинути на наше сприйняття та стосунки з їжею. Побачивши свою улюблену знаменитість, яка насолоджується нездоровою їжею через платну рекламу, ви можете схилитися до вибору схожих страв”, — зазначила доцентка кафедри нейронаук у Медичній школі Маунт-Сінай Ніколь Авена.

Зокрема, реклама часто розрахована на психологічний вплив на глядача. Візуальні підказки про їжу викликають реакцію дофаміну в зонах винагороди в мозку.

“Відомо, що фотографії їжі з високим вмістом жиру та цукру можуть активувати систему дофаміну в мозку, що викликає відчуття задоволення. Інтенсивність цієї реакції передбачає подальшу кількість споживання їжі. Повторне споживання нездорової їжі може вплинути на роботу мозку, що призведе до посилення тяги та збільшення споживання їжі”, — додала професорка Єльської школи медицини Мірей Серлі.

Водночас дієтологиня-психіатриня Ума Найду зазначила, що важливо розуміти людські форми поведінки, які здебільшого походять від прагнення до виживання. За її словами, коли людина бачить смачну їжу, привабливі речі та людей у соціальних мережах, тоді найбільш несвідомим інстинктом є бажання “бути схожими на них чи мати те саме”. А якщо це важко, то розвиваються негативні почуття до людей із соцмереж або до себе.

Раніше BitukMedia розповідало про інше дослідження, згідно з висновками якого спокусливі запахи їжі допомагають дотримуватись дієти.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі