П’ятниця, 14 Червня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Продовження бебі-бум: українські полярники показують дитинчат поморників

Важливо

Полярники зі станції “Академік Вернадський” під час обстеження сусідніх островів Скуа, Блек та Шелтер виявили дитинчат південнополярних поморників. Загалом на островах полярники нарахували близько двох десятків гнізд цих птахів. У більшості з них уже є по двоє малюків.

Про це повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі. 

“Ці пухнасти такі крихітні й незграбні, але уважно спостерігають за світом намистинками чорних очей”, – розповідають біологи.

Відео з дитинчатами поморників поділився біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов.

Південнополярні поморники належать до головних пернатих хижаків Антарктики. Вони полюють на яйця і малечу пінгвінів та інших птахів, а також відбирають їжу в синьооких бакланів і пінгвінів, коли ті повертаються до гнізд з повними волами харчів, зазначають у центрі.

“Прилітають південнополярні поморники в наш район на шлюбний сезон пізньою антарктичною весною. Можуть гніздувати як колоніями, так і парами. Відкладають 1-2 яйця, з яких десь за місяць вилуплюються пташенята”, – пояснюють полярники.

Малюків спочатку по черзі годують батьки, а вже після зміни пуху на пір’я вони почнуть літати і самостійно харчуватися. Це відбувається приблизно за два місяці після народження.

До слова, південнополярні поморники гніздують і на острові Галіндез, де  розташована українська антарктична наукова станція “Академік Вернадський”. Про “своїх” поморників полярники обіцяють розповісти пізніше.

Українські біологи постійно обстежують сусідні острови та проводять картування гнізд – відстежують динаміку поширення та розмноження антарктичних птахів у контексті зміни клімату.

В Антарктиді, біля української станції “Академік Вернадський”, щодня зростає кількість маленьких субантарктичних пінгвінів. Біолог Вадим Ткаченко вже нарахував понад 750 пташенят.

Як розповідало раніше BitukMedia, поблизу української антарктичної станції “Академік Вернадський” народилися пташенята домініканських мартинів і полярних крячків. На скелях вчені знайшли майже 70 гнізд — у половині вже вилупилися пташенята крячків. Також є одне гніздо домініканського мартина.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі