Понеділок, 22 Квітня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Роздача “Глобусів”: оголосили лауреатів престижної кінопремії

Важливо

8 січня відбулася 81 церемонія премії голлівудської Асоціації іноземної преси “Золотий глобус”. Захід не транслювали по телебаченню та онлайн. Головну нагороду цього року здобула стрічка “Оппенгеймер”. Цього року до 25 номінацій додали ще дві нові категорії.

Про це йдеться на сайті премії.

Кращими фільмами визнані “Оппенгеймер” Крістофера Нолана, “Бідолахи” Йоргоса Лантімоса, “Анатомія падіння” Жюстін Тріє та “Як ти живеш?” Хаяо Міядзакі, а найкращими серіалами — четвертий сезон “Спадкоємців”, “Ведмідь” Крістофера Сторера та “Сварку” Лі Сон-Джина.

Серед фільмів цьогорічними рекордсменами стали “Оппенгеймер”, який отримав п’ять нагород, і “Спадкоємці”, який забрав чотири “Золоті глобуси”. Серед серіалів – “Ведмідь” та “Сварка” мають по три премії, а в “Анатомії падіння”, “Залишених” та комедії “Бідолахи” — по дві.

Актори серіалу “Спадкоємці”. Фото – Golden Globes

Крім того, фільм “Барбі” отримав премію у категорії, що з’явилася цьогоріч — “За кінематографічні та касові досягнення”. Найкраща робота в жанрі стендап-комедії на телебаченні – теж нова категорія. Першою вона дісталась Рікі Джервейсу (“Ріки Джервейс: Армагедон”).

Нагадаємо, американську кінопремію “Золотий глобус” присуджує Голлівудська асоціація іноземної преси з 1944 року.

Кіно

Найкращий драматичний фільм — “Оппенгеймер”;

Найкращий комедійний фільм або мюзикл — “Бідолахи”;

Найкращий фільм іноземною мовою — “Анатомія падіння”;

Найкращий анімаційний фільм — “Як ти живеш?”;

Найкращий режисер — Крістофер Нолан (“Оппенгеймер”);

Найкращий сценарій — Жюстін Тріє та Артур Харарі, “Анатомія падіння”;

Найкращий актор драматичного фільму — Кілліан Мерфі (“Оппенгеймер”);

Найкраща актриса драматичного фільму — Лілі Гледстоун (“Вбивці квіткової повні”); Найкращий актор у комедійному фільмі або мюзиклі — Пол Джаматті (“Залишені”);

Найкраща актриса в комедійному фільмі чи мюзиклі — Емма Стоун (“Бідолахи”);

Найкращий актор другого плану — Роберт Дауні — молодший (“Оппенгеймер”);

Найкраща актриса другого плану — Давайн Джой Рендольф (“Залишені”);

Найкраща музика — Людвіг Горанссон (“Оппенгеймер”);

Найкраща пісня — What Was I Made For? Біллі Айліш (“Барбі”).

Серіали

Найкращий драматичний серіал — “Спадкоємці”;

Найкращий мінісеріал, серіал-антологія або фільм для телебачення — “Сварка”;

Найкращий мюзикл або комедія — “Ведмідь”;

Найкращий актор у драматичному серіалі — Кіран Калкін (“Спадкоємці”);

Найкраща акторка у драматичному серіалі — Сара Снук (“Спадкоємці”);

Найкращий актор мінісеріалу, серіалу-антології чи фільму для телебачення — Стівен Йон (“Сварка”);

Найкраща актриса мінісеріалу, серіалу-антології чи фільму для телебачення — Алі Вонг “Сварка”);

Найкращий актор другого плану в серіалі — Метью Макфейден (“Спадкоємці”);

Найкраща актриса другого плану в серіалі — Елізабет Дебікі (“Корона”);

Найкращий актор у телевізійному серіалі в жанрі мюзикл або комедія — Джеремі Аллен Вайт (“Ведмідь”);

Найкраща акторка в телевізійному серіалі в жанрі мюзикл або комедія — Айо Едебірі (“Ведмідь”).

Актори серіалу “Ведмідь”. Фото – Х/Golden Globe Awards/ Adrienne Raquel

Як розповідало раніше BitukMedia, на онлайн-аукціон виставлено понад 200 лотів, що мають відношення до серіалу “Спадкоємці”. Йдеться передусім про реквізит та костюми.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі