Бельгійський фотограф Ів Адамс зафільмував рідкісного королівського пінгвіна у південній частині Атлантичного океану, на острові Південна Джорджія в затоці Сент-Ендрюс. Цей птах не має жодної білої або жовтої плями – він чорний з голови до лап. Дивина ще й в тому, що його прийняли інші пінгвіни.
Про це розповідає Daily Mail.
За словами фотографа Іва Адамса, він поспішав зробити знімки, адже боявся, що чорного пінгвіна заклюють або затопчуть його ж родичі. “Ця генетична колірна мутація називається меланізм, – розповів Адамс. — Вона зустрічається вкрай рідко — раз на сотні тисяч. Через надлишок меланіну пір’я пінгвіна почорніли. Я чув про таких птахів, але навіть не мріяв хоч раз побачити”.
Як вказують фахівці, таким пінгвінам виживати складніше: вони помітніші і на льоду, і у воді через те, що не мають білого черевця, що зливається з навколишнім середовищем. Чорні пінгвіни зустрічаються настільки рідко, що вони навіть не вивчені. Є птахи з частковим меланізмом, але у чистому вигляді мутація вважається унікальною.
Максимально чорним пінгвін виглядав здалеку, але коли підійшов ближче, виявилося, що деякі плями на шиї та животі відливають металевою зеленню, розповів фотограф. Ще більше він здивувався, коли зрозумів, що інші птахи приймають особливого пінгвіна за свого. “Він такого ж розміру, як і інші пінгвіни, і, крім кольору, нічим від них не відрізняється”, – каже Ів Адамс.
До речі, це не перша унікальна фотографія Адамса. Кілька років тому, там же, у Південній Джорджії, йому вдалося сфотографувати яскраво-жовтого пінгвіна — єдиного серед 120 тисяч інших його родичів. Фотограф стверджував, що майже тропічне оперення пінгвіна викликане лейкізмом – мутацією, яка перешкоджає виробленню меланіну в пір’ї, через що у тварини з’являється біле, бліде або плямисте забарвлення.
Раніше BitukMedia розповідало про кількох тварин з лейкізком – рідкісного білого пінгвіна з Антарктиди, рожеве слоненя у ПАР, білого алігатора з Флориди (США). А ще був поцяткований сумішшю чорного з білим пінгвін-шкіпер. В його випадку також йдеться про меланізм.