Четвер, 18 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

У Середземному морі знайшли вантаж найдавнішого затонулого там судна

Важливо

У східній частині Середземного моря ізраїльські археологи виявили останки стародавнього корабля. Ба більше – їм вдалось підняти частину його вантажу. А загалом йдеться про сотні неушкоджених амфор. Судно, що затонуло, знайшли під час планової нафтогазової розвідки.

Про це повідомляє ВВС.

Корабель виявили за 90 км від північного узбережжя Ізраїлю на глибині близько 1800 метрів. За даними археологів, у ньому виявлено сотні неушкоджених амфор віком приблизно 3300 років.

На думку експертів Ізраїльського управління старожитностей, знахідка свідчить про те, що моряки того часу вже вміли ходити морями, орієнтуючись за сонцем і зірками.

Корабель виявив роботизований підводний апарат нафтогазової компанії Energean під час розвідки нових родовищ біля ізраїльського узбережжя. На поверхню за допомогою спеціальних інструментів підняли лише дві амфори. Управління старожитностей Ізраїлю підтвердило, що вантаж є ханаанськими посудинами пізньої бронзової доби. Доктор Бахартан назвала їхнє відкриття справді сенсаційною знахідкою.

Камери Energean зафіксували щось, що виглядало як велика купа глеків, навалених на морському дні.
Дві стародавні амфори знайдені на морському дні. Фото – Israel Antiquities Authority

Вона пояснила, що до цього в Середземному морі знаходили два затонулих корабля з вантажем, що належать до пізньої бронзової доби. Обидва були знайдені відносно неподалік турецького узбережжя за допомогою звичайного водолазного спорядження.

“Академіки досі вважали, що торгівля на той час здійснювалася безпечними переходами з порту до порту через берегову лінію. Нове відкриття змінює всі наші уявлення про навички стародавніх мореплавців. Це перше судно, знайдене на такій великій відстані від берега, поза якоюсь сушею”, – заявила доктор Бахартан.

За словами представників управління, корабель, що затонув, — найдавніший із усіх, знайдених у цьому регіоні. Ймовірно, він затонув під час шторму або внаслідок нападу піратів.

Влітку амфори планується виставити у Національному археологічному таборі Ізраїлю в Єрусалимі.

Як розповідало раніше BitukMedia, таємничу ханаанську арку та вузькі підземні коридори, що ведуть до неї та від неї, виявила міжнародна група вчених, яка веде розкопки на археологічній пам’ятці Тель-Шимрон на півночі Ізраїлю. Дослідники не знають призначення споруди віком близько 3800 років. Вони також не розуміють, чому її засипали невдовзі після будівництва.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі