Середа, 24 Квітня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Полярники показали різнобарвний захід сонця біля “Вернадського”

Важливо

Українські полярники з арктичної дослідницької станції “Академік Вернадський” зробили знімки неймовірного заходу сонця довкола острова Галіндез. З одного боку небо мало насичений помаранчево-синій колір з фіолетовим прошарком у певний момент, а з іншого – ніжний рожево-бузковий. Таке видовище вважається рідкісним.

Про це розповідає Національний антарктичний науковий центр.

“Побачити таку красу можна нечасто, адже більшість часу в цій місцевості сонце сховане за хмарам. Але вчора якраз видався ясний день, тож увечері небо стало різнокольоровим”, – зазначили у НАНЦ.

За словами полярників, такі барви утворюються через низьке положення сонця. Тоді світлу треба пройти довший шлях до поверхні, ніж коли сонце високо над горизонтом, а тому кольори розсіюються інакше.

А ще, як пояснюють науковці, забарвлення неба залежить від наповнення повітря різними часточками та навіть підстильної поверхні: снігу, льоду чи води, від яких теж відбиваються промені.

Наразі в Антарктиці осінь і світловий день поступово скорочується. Вчора в районі “Вернадського” він тривав 11 годин 11 хвилин. Найкоротші ж дні тут будуть антарктичною зимою. Зокрема, цього року з 19 до 22 червня сонце здійматиметься над “Вернадським” лише на 3 години 24 хвилини.

Як розповідало раніше BitukMedia, в Антарктиді виявили рослину, яка раніше там не росла.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі