Середа, 19 Червня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Зійшов місяць над Дніпром”: картина Івана Марчука побила аукціонний рекорд

Важливо

Встановлено новий аукціонний рекорд на твір сучасного українського художника. Йдеться про картину Івана Марчука. На київському аукціоні Goldens за пейзаж “Зійшов місяць на Дніпром” новий власник запропонував 250 тис. доларів.

Про це йдеться на сайті аукціонного дому. 

У своїх соціальних мережах Goldens уточнює, що загальна сума з комісією та авторським збором склала 300 тис. доларів.

Полотно розміром 70 на 100 см написане у 1980 році та зберігалося у приватній колекції. На ньому зображений нічний краєвид українського села. Попередньо “Зійшов місяць над Дніпром” оцінювали у 150-200 тис. доларів. Після продажу робота опинилась у приватній колекції.

Цей лот побив рекорди серед продажів сучасних українських митців, а також серед картин самого Івана Марчука. У 2022 році полотно “Сад спокуси” продали на благодійному аукціоні Art can help за 120 тис. доларів. Тоді організатор події – український аукціонний дім Goldens – відправив половину отриманих коштів у фонд “Повернись живим” на потреби Збройних сил України.

Нині ж в рамках аукціону “Колекційне класичне мистецтво” велися торги за 42 роботи. У неочікувано велику суму була оцінена керамічна композиція харківської мисткині Ольги Рапай (1929 – 2012). Робота “Арлекін та П’єро” пішла з молотка за 35 тис. доларів при тому що оціночна вартість становила 10-15 тис.

“Арлекін та П’єро” скульптори Ольги Рапай. Зображення – GOLDENS

“Дана сума перевищила не лише усі попередні продажі робіт скульпторки, а й української кераміки вцілому. Даний результат є яскравим показником підвищення інтересу до української кераміки, що набирає обертів останнім часом”, – написали в аукціонному домі.

Торги також велися за роботи Абрама Маневича, Ісаака Пайлеса, Андрія Коцки, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Ірини Беклемішевої, Ференца Семана, Романа Сельського, Ладо Гудіашвілі, Опанаса Заливахи, Миколи Максименка.

Як розповідало раніше BitukMedia, пейзаж “Тут спокій поселивсь” українського художника Івана Марчука продали за €76,2 тис. ($81,4 тис.) на аукціоні сучасного мистецтва Sothebyʼs в Лондоні. Йдеться про полотно 1982 року з приватної американської колекції.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі