Середа, 19 Червня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Друга пара очей”: вчені розробили барвник, що підсвічує ракові клітини

Важливо

Вчені з Оксфордського університету у співпраці з каліфорнійською біотехнологічною компанією ImaginAb Inc створили флуоресцентний барвник, який прилипає до ракових клітин і підсвічує їх. Експерти кажуть, що розробка може знизити ризик повернення раку.

Про це повідомляє The Guardian.

Новий барвник ефективно підсвічує крихітні ракові тканини, які неможливо побачити неозброєним оком. “Ми даємо хірургу другу пару очей, щоб він побачив, де розташовані ракові клітини. За допомогою цієї методики можливо видалити весь рак, зокрема клітини, які поширилися з пухлини і можуть дати їй шанс повернутися пізніше”, – сказав професор хірургії Оксфордського університету Фредді Хамді.

Під час дослідження 23 чоловікам, хворим на рак простати, перед операцією з видалення залози вводили барвник. Він виділяв ракові клітини й місця, куди вони поширилися.

Завдяки цьому методи хірурги можуть видаляти всі ракові клітини, зберігаючи при цьому здорові тканини та зменшуючи ризик побічних ефектів після операції.

“Це також дозволяє нам зберегти якомога більше здорових структур навколо простати, щоб зменшити непотрібні побічні ефекти, що змінюють життя – нетримання сечі та еректильну дисфункції”, – додав Хамді.

Науковці сподіваються, що їхній метод можна адаптувати й до інших видів онкології. Зокрема, для цього необхідно буде змінити білок, за допомогою якого барвник чіпляється до ракових клітин.

Як розповідало раніше BitukMedia, науковці британського Нотінгемського Трентського університету розробили експрестест, який дозволяє виявити пухлину мозку за аналізом крові із пальця. Тест реагує на специфічні молекули в крові, які характері за наявності пухлини в мозку.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі