Альпініст і фотограф зі Львова 58-річний Георгій Сутурін три роки провів за ґратами у Таїланді. Знайомі із 2018 року вважали, що чоловік помер. А знайшли екстремала живим завдяки російському гурту “Би-2”, учасників якого теж ув’язнила тайська влада. Раніше музиканти виступили проти вторгнення в Україну і покинули росію. А ось Георгій про повномасштабну війну досі, за словами одного із учасників гурту, нічого не чув.
Історію чоловіка розповідає ВВС.
В українському МЗС кажуть, що про чоловіка у в’язниці знали із першого дня його затримання – Сутурін перебував на території Таїланду нелегально. Зараз уже готуються до його екстрадиції додому.
Таким чином у дипвідомстві спростували слова російського музиканта, учасника гурту “Би-2” Гліба Колядіна. Саме із його інтерв’ю російському виданню “Медуза” і стало відомо про львів’янина.
“У цій в’язниці… досі сидить людина з України Георгій Сутурін. Він сидить уже три роки – за ці три роки ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов”, – розповів Колядін.
Гурт “Би-2” ув’язнили у повному складі 24 січня через відсутність робочої візи, але згодом випустили. Гурт перебуває у Ізраїлі.
Музикант сказав, що Сутуріна посадили за ґрати ще до пандемії, і він досі не знає, що відбувається в Україні та світі.
“Він дізнається новини з уривків англомовних газет, які потрапляють до його рук раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. А головне, він не знає, чи живий його син, і що з ним відбувається”, – сказав Колядін.
Друзі Сутуріна кажуть, що він почав ходити у гори ще у 80-х. Кілька років тому зі своєю співмешканкою чоловік переїхав до Таїланду.
То львів’янин Сергій Федірко, який певний час разом із Сутуріним займався алпінізмом, розповідає – вважав Георгія мертвим.
“Про це розповіла його подруга. Це було у грудні 2018 року. Вона написала повідомлення, що Георгій помер. Після цього видалила свій акаунт, і я не зміг дізнатися більше. Тому фактично досі думав, що він мертвий. Але як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був у Таїланді у бангкокській в’язниці”, – каже Федірко.
![Немає опису світлини.](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/46990518_1919227358115164_2406750783342116864_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=0bb214&_nc_ohc=Xk595L4eA4EAX_C0fw_&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfCt7-GuxE_g9Gx6oPTdx2gMj-0fBQtexItRzNXRN5vGaw&oe=65EA1374)
![Немає опису світлини.](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/46845659_1919227398115160_8950539736934514688_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=0bb214&_nc_ohc=D-T_fQJvesYAX9sUuSt&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfCYNoVrojVw05fIdrJsrZf-OumeO7KdrEcCwtjIyrS8WA&oe=65E9F2DB)
Після появи інформації про чоловіка до українського МЗС почали звертатися його друзі. У дипвідомстві відповідають, що і відвідували Сутуріна, і телефонували до нього у в’язницю. Спочатку чоловік хотів залишитися у Таїланді, але тепер прагне повернутися на Батьківщину. Тож українські дипломати зараз працюють над цим.
Як повідомляло BitukMedia, 79-річна американка родом із Філіппін на ім’я Луїза Ю відвідала 193 країн. Це усі держави, які офіційно визнані світом та є членами ООН.