Найбільшу в Європі будівлю, надруковану на 3D-принтері, здали в експлуатацію. Незвичайний будинок звели у Гейдельберзі на півдні Німеччини. На урочистій церемонії орендарю передали символічний ключ. Будівництво не обійшлось без непередбачених технічних проблем.
У будівлі завдовжки 55 метрів, завширшки 11 м та заввишки 9 м розміститься комп’ютерний центр.
Друкувати будинок розпочали десять місяців тому. За словами Ганса-Йорга Крауса, директора компанії Kraus Gruppe, будівлю планували надрукувати за 140 годин, але на будівельному майданчику іноді трапляються затримки. “У результаті вийшло 170 годин, а якщо додати перерви, виходить, що пішло на тиждень більше”, – каже Краус.
Фундамент та дах будівлі робили традиційним способом. А от стіни друкували на 3D-принтері. За процесом стежили лише двоє людей. Кажуть, на такому будівництві багато працівників не потрібно.
Проблеми почалися, коли стіни вже були готові. Все через те, що будівля має форму хвилі. Як каже Краус, з’єднання з дахом стало новим викликом. На пошук рішення пішли тижні. Ще однією проблемою стали двері: вони призначені для встановлення у будівлях із звичайними бетонними стінами, матеріал для 3D-друку принципово іншого типу. Фахівці ламали голову кілька тижнів, але вирішили і це питання.
Глава компанії розповів, що в Kraus Gruppe розуміли, що виникнуть проблеми. Але наперед ніхто не продумав, як їх уникнути.
Нині в компанії готуються до нового проєкту. Хочуть збудувати будинок утричі більше за цей, щоправда, деталі поки не розкривають.
Як розповідало раніше BitukMedia, місцем, де знаходиться найвища дерев’яна будівля у світі, невдовзі може стати місто Перт, що у Західній Австралії. Хмарочос на 50 поверхів буде містити понад 200 квартир і стане першим житловим будинком в штаті з негативним викидом вуглецю.