Середа, 30 Жовтня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Гігантських панд у дикій природі побільшало майже вдвічі

Важливо

Кількість панд, що живуть на волі в Китаї, збільшилася. За даними китайського управління лісового господарства, зараз їх налічується майже 1900 особин проти 1100 у 1980-х. Ризик зникнення бамбукових ведмедів досі “високий”, але, принаймні, вже не “дуже високий”.

Про це розповідає Die Zeit.

У 1974-1977 роках в Китаї в ході офіційного дослідження підрахували кількість панд – 2 459 особин. Під час другого дослідження у 1980-х роках стало зрозуміло, що їхня кількість різко скоротилася до 1 114. Під час наступних досліджень між 1999 і 2003 роками, а також між 2011 і 2014 роками уряд знову нарахував більше тварин.

І от тепер за даними китайського управління лісового господарства, зараз їх налічується майже 1900 особин. Така кількість дозволяє говорити про те, що гігантська панда опустилася на найнижчий з трьох рівнів у категорії видів, що перебувають під загрозою зникнення. Тепер пандам загрожує “високий” ризик зникнення в дикій природі замість колишнього “дуже високого”.

Ведмеді панди живуть переважно в гірських лісах провінції Сичуань на південному заході Китаю і харчуються бамбуком. У столиці провінції Ченду китайський уряд утримує дослідницьку станцію та ретельно розроблену програму розведення цих тварин. За офіційними даними, у дослідницькому центрі мешкає близько 230 панд.

У Китаї панда має також політичне значення. Уряд у Пекіні використовує тварин у рамках так званої програми “дипломатії панд” і здає окремих особин в оренду іншим країнам.

За даними управління лісового господарства, Китай співпрацює з 20 установами у 18 країнах для збереження панд. Наразі за межами Китаю мешкає 56 гігантських панд. Тварини завжди залишаються власністю КНР, незалежно від того, де вони живуть. Тому потомство панд, народжене за кордоном, як правило, має повертатися до Китайської Народної Республіки.

Як розповідало раніше BitukMedia, в гігантських панд є своя версія соціальних мереж. Такого висновку дійшли дослідники дикої природи з Університету штату Мічиган з колегами з Китаю під час спостережень в Національному заповіднику “Волонг”.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі