Понеділок, 6 Травня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Розумна тростина для частково незрячих: студентка Львівської політехніки успішно реалізує свій стартап (ВІДЕО)

Важливо

Студентка Львівської політехніки Меланія Волошинська створила першу “розумну” тростину для незрячих. Тростина має датчик відстані та сенсор. У планах дівчини ще більше вдосконалювати та масштабувати свій продукт.

Про це розповідає сайт Національного університету “Львівська політехніка”.

Студентка бакалаврської програми “Інтернет речей” Меланія Волошинська навчається на кафедрі комп’ютеризованих систем автоматики Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки.

У дитинстві вона два роки прожила з двома незрячими жінками, а нині має чимало таких знайомих. Спілкуючись з ними, дівчина зблизька зрозуміла, з якими викликами стикаються люди з порушеннями зору і як часто вони травмуються через перешкоди на дорозі. Тож Меланія вирішила зробити свій внесок, аби полегшити їм життя – так виникла ідея розумної тростини.

Проєкт “Розумна тростина” (Smart Walking Cane) Меланія вперше презентувала на університетському конкурсі стартапів і за порадою викладача долучилася до програми “Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО”. Останню Tech StartUp School Національного університету “Львівська політехніка” реалізував за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”. “Саме завдяки участі у цій програмі Меланія отримала можливість вдосконалити свій прототип, показати його потенційним інвесторам та отримати грошову нагороду для розвитку проєкту”, – йдеться у повідомленні Університету.

“Тростина внизу має датчик відстані, який визначає, сходи чи бордюри попереду, а ручка подає людині вібросигнал про це. Під час тестування прототипу ми виявили проблему, що людина може забувати, де вона залишила тростину. Тому в ручці вбудовано сенсор, що реагує на свист і видає мелодію, щоб її можна було знайти”, – розповіла Меланія Волошинська.

Конструкцію зробили дуже подібною до звичайної тростини, тож навіть якщо акумулятор розрядиться – тростину все одно можна використовувати. Крім того, вона має зручну розкладну форму, що полегшує її транспортування. Найближчим часом команда планує виготовити 1000 таких тростин.

Завдяки призовому місцю у програмі, яку підтримує Проєкт USAID “ГОВЕРЛА”, та призовому фонду від Львівської ОВА, стартапери змогли закупити більше матеріалів для створення тростин. А у планах ще більше вдосконалювати продукт: корпус зробити зі склопластику, додати функцію визначення кольору світлофора тощо. “Робота над тростиною – це моє хобі, яким я можу займатися цілими днями, і дуже хочу масштабувати цей проєкт”, – каже дівчина.

Після завершення програми Меланія продовжила розвивати свій стартап – і вже у листопаді 2023 року виграла $4000 від організації IT Meets Startup.

“Я мрію, щоб темі інклюзії та зручного простору для незрячих присвячували більше уваги на рівні усієї країни”, – додала Меланія Волошинська.

Як розповідало раніше BitukMedia, понад 500 тис. гривень зібрала на допомогу ЗСУ незряча школярка.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі