NASA назвало ряску найкращим продуктом для вирощування на Марсі. Ця водяна рослина багата білком та має ряд інших корисних властивостей.
Про це повідомляє NewFood.media.
Ряску, також відому як лемна, використовують у Таїланді, М’янмі та Лаосі. У Таїланді за високу поживність рослину називають кхай-нам – “водяні яйця”.
Вона має м’який злегка горіховий присмак, схожий на смак одного із різновидів капусти. Лемна багата деякими незамінними амінокислотами, а також залізом, цинком і вітаміном B12, є чудовим джерелом омега-3 жирних кислот.
Із 1 га ряска да у 10 разів більше сирого протеїну, ніж соя. Крім того вона позитивно впливає на навколишнє середовище, видаляючи із води нітрати.
Таїланд зараз разом з Європейським центром космічних досліджень і технологій вивчають можливість культивування лемни в космосі.
Тим часом, можливості використання ряски активно розглядають на Землі. Американська компанія Plantible Foods виготовляє із ряски високобілкові інгредієнти для випічки та макаронів. А ізраїльський стартап GreenOnyx почав виготовлення із ряски “зеленої ікри”.
Як розповідало BitukMedia, pослини коноплі можуть бути помічниками у боротьбі людини проти змін клімату. Вчені з США з’ясували, що плантації канабісу поглинають вуглекислий газ з повітря вдвічі ефективніше, ніж дерева. А ще ці рослини ростуть швидше і потребують менше води, ніж інші культури.