П’ятниця, 14 Червня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

У Чернівецькій області виявили сліди ранньослов’янського поселення

Важливо

У Чернівецькій області у важкодоступній частині Глибоцького лісу мешканець Вадим Рижий виявив стародавнє поселення, що належить до Райковецької культури VIII-IX столітьВоно виявилося невідомим і не згадується в історичних документах і реєстрах.

Про це повідомляє New Voice з посиланням на Глибоцьку територіальну громаду.

Випадково натрапивши на дивне каміння із заокругленими краями у відокремленій частині лісу, глибочанин Вадим Рижий почав роздивлятися його і виявив кераміку, яка була вимита дощами. Спочатку він припустив, що це може бути пов’язано з римськими часами або культурою бастардів – з огляду на близьке розташування римського блок-посту.

Однак, після консультації з археологом, стало зрозуміло, що на глибині понад метр розташована землянка з глиняними горщиками, прикрашеними лінійними візерунками, характерними для ранньослов’янських поселень, а також глинобитні колиби за 100−150 метрів від цього місця.

Поселення виявилося невідомим і не згадується в історичних документах і реєстрах. За попередніми оцінками, його протяжність становить щонайменше 250 метрів, що робить його значним за мірками того часу.

Фахівці з Чернівецького університету встановили, що це ранньослов’янське поселення Райковецької культури VIII-IX століття, яке лягло в основу матеріальної культури Київської Русі. Структура ґрунту також свідчить про те, що на той час це місце було відкритим простором, скоріше луками, ніж лісом, як це є зараз.

Однак, призначення оброблених, шліфованих під прямим кутом, заокруглених камінчиків, знайдених на місці, залишається загадкою. Вони не мають аналогів у відомих кам’яних виробах того часу.

Як розповідало раніше BitukMedia, на Волині місцевий мешканець знайшов у селі Древині (Володимирський район) глиняну писанку XI-XII стотілля і передав її до фондів краєзнавчого музею.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі