Лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я отримали найбільшу у світі нагороду, присвячену боротьбі із туберкульозом, – премію Koчона. Її вручили в рамках 78-ої Генеральної Асамблеї ООН.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.
Переможців обрала незалежна комісія. Нагородження пройшло на Засіданні високого рівня з питань туберкульозу. Таким чином відзначили зусилля, стійкість і хоробрість лікарів у наданні протитуберкульозних послуг людям України під час війни
Завідувачка Центру фтизіатрів Чернігівської обласної лікарні Жанна Карпенко/ опікувалась пацієнтами навіть після повного знищення медзакладу.
В. о. директора Херсонського фтизіопульмонологічного медичного центру В’ячеслав Мусат рятував пацієнтів під ворожими обстрілами і в умовах окупації.
Керівництво Центру громадського здоров’я МОЗ України отримало нагороду за створення системи екстреної медичної допомоги в умовах війни.
Премія Кочона була заснована 2006 року і щорічно присуджується партнерством “Зупинити туберкульоз”. Вона названа на честь корейського медика Чонг-Кун Лі, який використовував псевдонім Кочон.
Як розповідало BitukMedia, шведський хірург-ортопед зі світовим ім’ям Рікард Бранемарк провів українському військовому унікальну операцію – остеоінтегративне протезування кінцівки. Воно полягає у встановленні внутрішньокісткового імпланту і є для України унікальним.