Першу у світі пересадку дзьоба стервʼятнику провели у Південній Африці. Птах став жертвою ДТП. Якби не ветеринари, у дикій природі хижак не вижив би.
Про це повідомляє німецька Bild.
Шанс на порятунок стервʼятник, якого збив автомобіль, отримав на ветеринарному факультеті університету Преторії (ПАР). З відламаною частиною дзьоба та вибитим оком хижий птах, який харчується падаллю, в своєму природному середовищі обов’язково загинув би від голоду.
Спершу ветеринари спробували наростити грифу штучного акрилового дзьоба. Після двох невдалих спроб стало зрозуміло, що цей матеріал недостатньо міцний – акрилова частина ламалась під час їди.
Тоді у Каті Кеппель, лікарки з Німеччини, виникла ідея пересадити пацієнту дзьоб іншого білоспинного стервʼятника: його заморожене тіло зберігалось в університеті з дослідницькими цілями.
Перша у світі пересадка дзьоба стервʼятнику тривала 30 хвилин. Донорський дзьоб прикріпили до дзьоба пораненого стервʼятника шістьма гвинтами. Відтоді минув місяць, і вже можна говорити, що операція пройшла успішно. Досі безіменний птах вже звик їсти своїм новим дзьобом. Очікується, що за кілька років протез можна буде зняти. Справа в тому, що дзьоб зроблений з кератину, під загвинченою частиною ростиме новий дзьоб. “Це займе рік або два”, – каже Кеппель.
Білоспинним стервʼятникам загрожує зникнення. На сьогодні на півдні Африки їх залишилося лише близько 40 тисяч проти 270 тисяч птахів у 1992 році.
Стервʼятник з реставрованим дзьобом теж має сприяти збереженню виду. Випусти в дику природу птаха без одного ока ніхто не ризикне, тож тепер гриф житиме у заповіднику. Йому планують знайти партнерку. Якщо у пары зʼявиться потомство, згодом маленьких стервʼятників відпустять на волю.
Як розповідало раніше BitukMedia, в американському штаті Техас один пес врятував іншого. Адже останній застряг у зливовій каналізації.