Харківські ветеринари встановили біоінтегрований протез тер’єру, який втратив лапу внаслідок російського обстрілу касетними снарядами. Протез надрукували на 3D-принтері. Це перша подібна операція харківських спеціалістів.
Про це повідомив y Facebook хірург із Харкова Віталій Клубань.
Чорний тер’єр із Харкіської області вагою 56 кг втратив лапу, потрапивши під обстріли російськими касетними снарядами. Тварина тоді гуляла у саду.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2023/05/sobanka-protez-1024x768.jpg)
![Немає опису світлини.](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/346975420_942110547006176_2335142366941854367_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=YdZa3Pc3CfAAX-mXELh&_nc_oc=AQnti181z47e3WxGxMHP28C4418XHRMK91xfuP2SLsWr8zFZ_Vjwq3XyhuFPhHDgYD0&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfBMQC_-tBwDkWPX4bQPY-jFVuWVSH6ig6H5tJadqZqqLw&oe=6466CE01)
Господарі змогли провезти собаку через лінію фронту та передали його ветеринарам. Операцію провели на базі Салтівської ветеринарної клініки – філіалу Харківського ветеринарного госпіталя.
Імплант надрукували на принтері на основі тривимірної комп’ютерної моделі 3D metal tech. Судячи із рентгену, металеві деталі приєднали до залишків кістки. Як видно з відео, собака вже пристосувався до штучної кінцівки і загалом успішно пересувається з її допомогою.
Як повідомляло BitukMedia, бойовий пес, якому довелося відгризти собі лапу, щоб втекти від бойовиків, вже вдруге поїхав до Польщі. Кане-корсо Вася проходить там реабілітацію, звикає до протеза. Пес роками служив у розвідувальному взводі морської піхоти в зоні АТО/ООС, а коли потрапив у ворожу пастку, зробив все, аби повернутись до своїх побратимів.