Дерев’яну маску початку III століття нашої ери знайшли японські археологи під час розкопок у передмісті Осаки. Попри вік у 1800 років вона чудово збереглася. Це вже третя маска того періоду, яка була знайдена на території Японії.
Про це повідомляє Аsahi.com.
Маску знайшли на глибин майже трьох метрів у річковому мулі. Маска вирізана з деревини кедра, її товщина – два см, довжина від чола до підборіддя – близько 30 см, ширина – близько 18 см. Три отвори для очей і рота, а виступ посередині – для носа.
Експерти відзначили, що отвори для очей у цій масці схожі на іншу, виявлену в руїнах Макімуку в префектурі Нара, яка датується тим самим періодом.
Поруч з маскою знайшли частину дерев’яного відра для води та ще якогось потерпілого від вогню дерев’яного предмета, що за формою нагадує мотику.
Фахівці припускають, що такі маски відігравали важливу роль під час сільських фестивалів. Їх влаштовували правителі королівства Ямато. Йдеться про політичний альянс могутніх родин, що з III до VII століття нашої ери розташовувався на території сучасної префектури Нара.
Дерев’яні маски навряд чи носили люди – вони дуже тяжкі. Найімовірніше, ці предмети використовували лише під час святкових церемоній, вважають японські історики. Маски втілювали дух “окімі”. Це божество у формі людини втілювало володаря Ямато. “Окімі” – це також титул правителя у стародавній Японії та королівстві Ямато, на зміну йому прийшов титул Імператора Японії.
Як розповідало раніше BitukMedia, дослідники розгадали таємницю моторошної японської “мумії русалки”.