Вівторок, 3 Жовтня, 2023
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Камінь” з агатом всередині виявився яйцем динозавра віком понад 60 млн років

Важливо

Камінь з агатом всередині з Мінералогічної колекції лондонського Музею природознавства порадував вчених. Вони виявили, що насправді камінь, що зберігався у музеї понад 150 років, – яйце динозавра віком понад 60 млн років.

Про це розповідає Gizmodo.

Нещодавно індійський камінь з агатом оглянули фахівці з Франції та припустили, що то не зовсім камінь, а, можливо, яйце титанозавра, який жив понад 60 млн років тому. Комп’ютерна томографія підтвердила припущення – камінь навколо агата виявився шкаралупою. Цікаво, шо зразок пролежав у лондонському Музеї природознавства з 1883 року, а відкрив свою таємницю тільки зараз.

Все почалось з того, що хранитель музею Робін Хансен звернув увагу на яскравий агат, утворений всередині каменю. Чоловікові здалося, що камінь схожий на яйце динозавра, і він вирішив проконсультуватись з вченими.

Експерти з динозаврів з Музею природознавства провели комп’ютерну томографію зразка. Однак щільність агату не дозволила виділити дрібніші деталі. З іншого боку, дослідники підтвердили, що зовнішня текстура мінералу схожа з текстурою яйця.

Дослідники також зазначили, що зразок, знайдений в колоніальній Індії, має приблизно правильну форму та розмір, схожий на яйце динозавра. За підрахунками команди, яйцю понад 60 млн років – у Крейдовий період титанозаври були найпоширенішим видом динозаврів на території Індії (на початку цього року майже 100 гнізд титанозаврів в Індії були повністю ідентифіковані та задокументовані). Вважається, що титанозаври, попри свій величезний розмір, відкладали по 30-40 яєць і не дбали про своє потомство.

Титанозавр (патаготитан) у порівнянні з людиною. Ілюстрація палеохудожника Mariol Lanzas.

На думку вчених, яйце було відкладено та закопано у теплому піску незадовго до виверження вулкана. Вулканічна порода покрила гніздо та затверділа. Згодом простір всередині яйця заповнився водою, багатою на кремнезем, яка в кінцевому підсумку кристалізувалася в прекрасний рожевий кам’яний агат.

Як раніше розповідало BitukMedia, палеонтологи знайшли динозавра з найдовшою шиєю.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі