Китайський художник зі світовим ім’ям Ай Вейвей у квітні презентує публіці 15-метрове полотно під назвою “Водяні лілії № 1”. Щоб відтворити шедевр Клода Моне в сучасній техніці, митцю знадобилось 650 тисяч кубиків Лего двадцяти двох кольорів.
Про це розповідає Smithsonian Magazine.
З усіх попередніх робіт Ай Вейвея “Водяні лілії № 1” – найамбітніша. Вона займає всю стіну в Лондонському музеї дизайну, де 7 квітня відкриється найбільша виставка творчості китайського митця.
Ай Вейвей вже використовував різнокольорові пластикові кубики. Наприклад, у 2014 року він вразив глядачів серією Trace, що включала виконані з Лего 176 портретів політичних в’язнів світу.
Тепер же Ай Вейвей представить публіці свою версію знаменитого триптиха, над яким Клод Моне працював між 1914 і 1926 роками. Це 15-метрове полотно – головний експонат виставки “Ай Вейвей: Набуття сенсу”. Митець не виставлявся останні 8 років. Його “Водяні лілії № 1” складаються з 650 тис. деталей Lego.
Як пояснює художник, у цій роботі він спробував сучасною мовою цифрових технологій (кубики Лего дуже нагадують пікселі) відтворити імпресіоністичне полотно й одночасно розповісти дуже особисту історію, пов’язану з ним та його батьком.
Ай Вейвей — син китайського поета Ай Ціна, який у 1960-х зазнав гонінь з боку влади і був змушений разом із сім’єю жити у вигнанні – у віддалених провінціях Китаю. Саме там Ай Вейвей провів своє дитинство. У “Водяних ліліях № 1” художник натякає на той час: серед квітів, з правого боку картини можна помітити контур дверей землянки, в якій жив у дитинстві майбутній художник з сім’єю. “Темна пляма “жорстоко пронизує водяний рай”, зіставляючи досвід митця з іншою ідилічною сценою”, — каже Джастін Макґуірк, головний куратор музею.
Боячись, що син повторить його долю, батько не давав Ай Вейвею читати заборонені книги. Тож той вирішив стати не поетом, а художником. Бунтар і пристрасний критик китайського уряду, художник Ай Вейвей завдяки своїм яскравим інсталяціям, мабуть, головний китайський митець, якого знають по всьому світу.
Сам Ай Вейвей відкрито критикує владу КНР та бореться за права людини. У 2015 влада КНР дозволила йому виїхати з країни і відтоді художник живе в Європі.
Як розповідало раніше BitukMedia, картина британського художника Саші Джафрі стане першим офіційним витвором мистецтва на Місяці.