Біопомаду проти небезпечних мікроорганізмів розробили біоінженери з Католицького Університету Валенсії (Іспанія). Йдеться про композицію з рослинних поживних олій, вітамінів та екстракту журавлини. За словами вчених, такій помаді вистачить від хвилини до п’яти годин, аби повністю знищити віруси, бактерії та грибок, які вступають з нею в контакт.
Про це розповідає Eurekalert.
Одне з актуальних завдань науки сьогодні — вигадати, як запобігати передачі вірусів і бактерій від людини до людини. Антимікробна помада, схоже, може допомогти.
Команда змішала основу для такої помади з олії ши, олії бабасу та олії авокадо, вітаміну Е та провітаміну В5 і додала туди екстракт журавлини. Останній не лише для надання яскравого червоного кольору. Попередні дослідження показали, що екстракт цієї ягоди інактивує віруси та інші хвороботворні мікроорганізми.
Дослідники провели низку експериментів, додаючи в помаду культури з різними вірусами, бактеріями та грибками.
“Обидва типи вірусів, як в оболонці, так і без оболонки, були повністю інактивовані протягом хвилини після контакту з кремом, що містить журавлину. А бактерії, мікобактерії та грибки з множинною медикаментозною стійкістю були значною мірою інактивовані протягом п’яти годин після нанесення крему», – йдеться у дослідженні.
Ось неповний перелік патогенів, від яких може захистити нова помада:
суперзірка серед небезпечних вірусів – SARS-CoV-2;
бактерії з множинною медикаментозною стійкістю, такі як кишкова паличка E.Coli;
бактеріофаги F6 та MS2;
золотистий стафілокок;
мікобактерії Smegmatis;
сурогат M.tuberculosis, що викликає туберкульоз у людини та тварин;
грибок роду Candida.
Губну біопомаду із захисними функціями першими вигадали не сучасні вчені. Згідно з історичними даними, у Стародавньому Єгипті для виготовлення косметики використовували пасти з мінеральних природних речовин.
За тисячоліття склади засобів з догляду кардинально змінилися, переважно у бік використання досягнень хімії. Сьогодні індустрія пройшла повний цикл розвитку і знову звертається до натуральних складів та інгредієнтів.
Як повідомляло раніше BitukMedia, фіолетові помідори визнали безпечними для людей. Вчені домагались цього ціле десятиліття. ГМО-томати, збагачені корисними антоціанами, створили у Великій Британії ще 15 років тому. Але вільно вирощувати їх дозволили лише зараз – і тільки у США. Томати такого незвичного кольору можуть допомогти у лікуванні онкологічних хвороб.