Британські вчені вперше в історії перелили людині штучну кров. Вирощені в лабораторії еритроцити отримали двоє здорових добровольців. Штучні еритроцити можна буде переливати людям з різними захворюваннями крові.
Про це повідомляє прес-служба Кембриджського університету.
Клінічні випробування технології відбуваються у рамках дослідницького проекту Restore. Еритроцити виростили зі зразків крові людей з бази донорів Національної служби охорони здоров’я Великої Британії. Спочатку з біоматеріалу виділили стволові клітини, а вже потім диференціювали їх.
На відміну від звичайних, усі штучні еритроцити молоді – у справжній крові донорів є клітини різного віку. Добровольці отримали по 5-10 мл рідини з ними – це десь 1-2 чайні ложки.
“Сподіваємось, що вирощені в лабораторії еритроцити житимуть довше за звичайні донорські. Якщо наше випробування, перше подібне у світі, пройде успішно, пацієнтам, які зараз потребують регулярних тривалих переливань крові, у майбутньому буде потрібно менше таких процедур. Це зможе змінити їхнє лікування”, – заявив провідний автор роботи Седрік Гіверт.
Штучні еритроцити можна буде переливати людям з анемією та іншими захворюваннями крові, а також пацієнтам з рідкісними групами.
За словами професора клітинної біології Бристольського університету Ешлі Той, “це величезний крок для виробництва крові зі стовбурових клітин”.
Як повідомляло раніше BitukMedia, британські науковці з Бристольського університету під керівництвом Ніколь Торнтон відкрили новий набір груп крові. Дослідження розкриває 30-річну таємницю і пояснює одну із причин, чому жінка може втратити дитину.