Четвер, 18 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Тель-Авів посунув Париж і вперше став найдорожчим містом світу для проживання

Важливо

Тель-Авів в Ізраїлі вперше посів перше місце у рейтингу міст, у яких найдорожче жити. Лідери торішнього рейтингу втратили позиції.

Про це повідомили у видання The Economist.

У рейтингу 2020 року Тель-Авів посідав п’яте місце. Покращення позицій міста пояснюють міцністю національної валюти країни — шекеля — відносно долара, а також зростанням цін на транспорт і продукти.

Крім того, Тель-Авів був другим найдорожчим містом за алкоголем і транспортом, п’ятим — за особистою гігієною та шостим — щодо відпочинку.

Друге місце у загальному рейтингу розділили Париж та Сінгапур, далі йдуть Цюрих та Гонконг, які торік посідали перше місце. До десятки найдорожчих міст також потрапили Нью-Йорк (США), Женева (Швейцарія), Копенгаген (Данія), Лос-Анджелес (США) та Осака (Японія).

Ціни у містах у рейтингу порівнюють з Нью-Йорком. Індекс цін в американському місті встановлюють на рівні 100 пунктів: чим вищий бал, тим дорожче життя у місті. Укладачі рейтингу аналізували вартість 50 тисяч товарів і послуг у 173 містах із серпня по вересень, зокрема вартість їжі, напоїв, засобів особистої гігієни, вартість проїзду в транспорті, комунальні платежі, витрати на відпочинок тощо.

Найдешевшим містом, як і торік, залишається Дамаск (Сирія). Друге місце з кінця посідає Триполі (Лівія) — це одне з 40 міст, які вперше потрапили у рейтинг The Economist. Третім найдешевшим містом є столиця Узбекистану — Ташкент.

Крім того, вперше у рейтинг потрапило місто Единбург (Шотландія) — й одразу на 27 місце. Ще два нових міста — Штутгарт (Німеччина) та Сан-Дієго (США) — опинилися у топ-50 найдорожчих міст.

Загалом у верхній частині рейтингу переважають європейські та розвинені азійські міста, а міста Північної Америки та Китаю залишаються з відносно помірними цінами. Найдешевші міста переважно розташовуються на Близькому Сході, Африці та бідних частинах Азії.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі