Четвер, 28 Жовтня, 2021
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Цьогорічні курйози Нобелівської премії: чому лауреати не брали слухавку від комітету

Важливо

Цьогоріч Нобелівський комітет вкотре стикнувся із труднощами, коли намагався зв’язатися із лауреатами премії та привітати їх з перемогою. Одразу двоє лауреатів ㅡ з літератури та премії миру ㅡ думали, що отримують телефонний спам.

Про це повідомило BBC.

“Коли я отримав дзвінок, як раз робив собі чай перед обідом. Ви знаєте, що нині є ці “холодні дзвінки” і я думав, що це черговий такий дзвінок. Я підняв слухавку і цей хлопець сказав: “Привіт, ви виграли Нобелівську премію з літератури”. Я відповів: “Та годі, дайте мені спокій”, ㅡ згадав танзанійський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури Абдулразак Ґурна, коли подумав, що отримав «холодний дзвінок».

Зрештою додзвонювач зміг переконати чоловіка не класти слухавку і пояснив, що він є лауреатом премії.

Інший випадок стався із головним редактором«Новой газеты» Дмитром Муратовим, який цьогоріч разом із філіппіно-американською журналісткою Марією Рессою став лауреатом Нобелівської премії миру.

Він розповів у коментарі виданню «Подъём», що відхилив дзвінок Норвезького Нобелівського комітету, який відповідає за премію миру, як «небажаний».

“Я сміюся. Взагалі не очікував. У мене тут безумство. Я бачив дзвінок з Норвегії, але я вважав це небажаним дзвінком. Я ось, що можу сказати: ми будемо віддуватися цією премією за російську журналістику, яку зараз намагаються репресувати”, ㅡ розповів він.

Нагадаємо, минулого року Нобелівський комітет не зміг зв’язатися з американцем Полом Мілгромом зі Стенфордського університету і повідомити, що Пол разом з його колегою і сусідом Робертом Вілсоном стали володарями премії з економіки.

Щоб повідомити новину, Вілсон разом з дружиною посеред ночі вирушили до Мілгрома додому і стукали й дзвонили у двері, аж доки той не прокинувся. Вони також передали організаторам премії мобільний телефон Мілгрома, й попросили економіста таки відповісти на дзвінок з комітету.

Останні новини