Понеділок, 22 Квітня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Заради зменшення відходів ЄС пропонує запровадити єдиний стандарт зарядки для смартфонів

Важливо

Європейський Союз оприлюднив плани, які вимагатимуть від виробників смартфонів прийняти єдиний стандарт зарядки мобільних пристроїв.

Про це повідомили в AP.

“Зарядні пристрої живлять усі наші найнеобхідніші електронні пристрої. Зі все більшою кількістю пристроїв продається все більше зарядних пристроїв, які не взаємозамінні або не потрібні. Ми покінчимо з цим “, – зауважив комісар ЄС з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

І додав, що така пропозиція дасть європейським споживачам використовувати єдиний зарядний пристрій для всієї портативної електроніки.

“Це важливий крок для збільшення зручності та зменшення відходів”, – резюмував Бретон.

Ініціативу ЄС підтримають мільйони людей, які шукають правильний зарядний пристрій у шухлядах, повних кабелів. Але ЄС також хоче позбутися 11 000 тонн електронних відходів, які щорічно викидають європейці.

Єврокомісія заявила, що типова людина, яка проживає в ЄС, володіє щонайменше трьома зарядними пристроями і регулярно користується двома, але 38% людей повідомляють, що хоча б раз не могли зарядити свій телефон, оскільки не могли знайти сумісний зарядний пристрій. Минулого року в ЄС було продано близько 420 мільйонів мобільних телефонів або портативних електронних пристроїв.

Однак компанія Apple протистоїть спробам блоку створити єдиний стандарт. iPhone поставляється з власним зарядним портом компанії Lightning, хоча найновіші моделі поставляються з кабелями, які можна під’єднати до гнізда USB-C.

Тож, відповідно до ініціативи, яка ще має бути ретельно перевірена Європейським парламентом, телефони, планшети, цифрові фотоапарати, портативні відеоігрові приставки, гарнітури та навушники, що продаються в Євросоюзі, мають бути оснащені портами для зарядки USB-C.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі