Понеділок, 27 Вересня, 2021

Повернення мамонтів – чи можливо це? Науковці вже працюють над воскресінням цих тварин

Важливо

Група науковців через десятки тисяч років після зникнення мамонтів хоче «воскресити» вимерлих тварин за допомогою генної інженерії. Якщо все піде за планом, перші мамонти народяться у 2025-2027 роках.

Про це повідомило CNN.

“Наша мета — створити морозовитривалого слона, який буде мати вигляд і поводитиметься як мамонт. Не тому, що ми намагаємось когось обдурити, а хочемо створити щось таке, що зможе функціонувати, як мамонт”, — розповів професор генетики Джордж Черч The Guardian.

Над проєктом працюватимуть компанія, яка працює у сфері біології та генетики, Colossal та Гарвардська медична школа. На «воскресіння» мамонтів уже зібрали 15 мільйонів доларів інвестицій.

За задумом дослідники мають створити гібрид косматого мамуту та азійських слонів, оскільки ДНК мамонта та слона збігаються на 99,6%. Науковці створюватимуть ембріони мамонта, а потім їх перенесуть до сурогатної матері-слона або до штучної утроби матері.

Професор Черч зауважив, що буде вигідніше вирощувати мамонта у штучній утробі, оскільки живим слонам потрібно 22 місяці на виношування дитина. Якщо все піде за планом, перші мамонти мають народитися через 4-6 років.

Крім того, вчені пояснюють, що за допомогою генної інженерії хочуть зберегти азійських слонів, надавши їм можливість проживати в Арктиці. Також науковці припустили, що створення гібридів слонів-мамонтів та повернення їх в арктичну тундру допоможе відновити деградоване середовище проживання та подолати деякі наслідки кліматичної кризи. Зокрема ці тварини можуть ущільнювати сніг та збивати дерева, відновлюючи колишні арктичні луки.

Останні новини