Понеділок, 27 Вересня, 2021

В Україні підвищать стипендії: на скільки?

Важливо

В Україні з 1 січня 2022 року підвищать стипендії. На більші виплати можуть розраховувати учні закладів профтехосвіти, а також студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Таке підвищення проведуть уперше з листопада 2017 року”, – зауважив він.

Так, в установах профтехосвіти стипендії обіцяють збільшити у 2,5 раза, а студентам вишів стипендії підвищать щонайменше у 1,5 раза, каже Шмигаль.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що стипендії зростуть з 1 січня 2022 року.

“Це важливий крок назустріч студентам, який повинен ще більше мотивувати їх учитися й досягати науково-освітніх вершин”, — написав він.

Також міністр зазначив, що збільшать і розміри стипендій президента України для переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Нині студенти денної форми навчання вишів отримують 1300 гривень стипендії. Найкращі студенти отримують підвищену стипендію, яка становить 1600 гривень.

Студенти коледжів і технікумів денної форми навчання отримують 980 гривень виплати. Розмір підвищеної стипендії для них становить 1250 гривень. Студенти профтехучилищ щомісяця отримують 490 грн. Підвищеної стипендії для них немає.

Останні новини