Неділя, 19 Травня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Їй вже 25! На честь Дня народження гривні відкрили безкоштовну виставку

Важливо

Виставка “Музей гривні просто неба” розміщена в Києві на Контрактовій площі і триватиме з 02 до 30 вересня 2021 року. Вхід вільний та безкоштовний.

Про це повідомили в Нацбанку України.

“Рівно 25 років тому, 2 вересня 1996 року, народилася сучасна національна валюта – гривня. Ось уже чверть століття гривня – це не тільки грошова одиниця, національна валюта, але й символ нашої держави. І чверть століття Національний банк дбає про розвиток, захист та стабільність гривні. Ми постійно працюємо над оновленням та осучасненням гривні. Сьогодні в обігу перебуває вже четверте покоління національної валюти з найсучаснішими захисними елементами, ба більше – з українським льоном у складі, – зауважив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Грошова реформа тривала два тижні – з 02 до 16 вересня 1996 року. У цей період купонокарбованці обмінювалися на нову грошову одиницю – гривню. З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиним законним засобом платежу на всій території України. За ці два тижні 1996 року Національний банк увів у готівковий обіг банкноти гривні на суму понад 3,1 млрд грн.

Зараз у готівковому обігу країни перебуває готівки на загальну суму 594 млрд грн, із них банкнот – на суму 590 млрд грн (2,9 млрд шт.) та монет – на суму 4 млрд грн (13,8 млрд шт.).

Тож, виставка до ювілею гривні створена силами команди Національного банку та учасників фінансового ринку. На ній представлено 18 інтерактивних стендів про історію гривні, створення сучасної української валюти, готівкову та безготівкову гривню. Аудіогід до виставки записаний не професійними дикторами, а фахівцями центробанку.

“У день народження гривні ми хочемо подарувати українцям історію про неї, показати її народження, відродження, сучасність та інноваційність. Тож із нагоди ювілею гривні ми відкриваємо виставку “Музей гривні просто неба” і запрошуємо усіх охочих відвідати нашу експозицію”, – додав Шевченко.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі