Шекспір б’є рекорди: збірку генія придбали майже за 10 млн доларів

12
twitter.com/Reuters

На аукціоні Christieʼs у Нью-Йорку за 9, 97 мільйонів доларів продали одну з шести відомих копій першої збірки п’єс британського драматурга Вільяма Шекспіра, яку видали у 1623 році.

Про це повідомив аукціонний дім Christieʼs.

«Перший фоліант, що містить 36 п’єс Шекспіра, одну з шести відомих повних копій, які знаходились у приватних руках, був куплений американським приватним колекціонером Стефаном Левентхейлом, засновником Магазину рідкісних книг і фотографій XIX століття на східному узбережжі США», — написало видання.

Збірку продали за 9,97 млн доларів, наразі така сума стала рекордною. Попередній же рекорд в 6,16 мільйона доларів був за Перший фоліо Шекспіра, встановлений ще в 2001 році, повідомила аукціонна компанія Christie’s.

«Для мене велика честь придбати один з небагатьох повних екземплярів епохального тому генія. У кінцевому підсумку він стане центральним елементом величезних зборів інтелектуальних досягнень людини», — прокоментував новий власник збірки Шекспіра Левентхейл.

Збірку «Комедії, історії і трагедії» уклали друзі драматурга вже після його смерті. У ній є 36 п’єс: 17 надрукованих за життя, одну — після смерті та 18 — які раніше не публікувалися і могли бути втраченими. Серед них Макбет» і «Юлій Цезар».

Як повідомляло BitukMedia: