Хірурги з Італії вперше у світі успішно провели операцію з трансплантації серця, що б’ється. 65-річний пацієнт з новим серцем вже готується до виписки. Місцеві ЗМІ говорять про те, що нинішня операція зробила “коперниківську революцію у світовій кардіохірургії”.
Про це повідомляє видання Sky TG24 з посиланням на представників лікарняно-університетського управління міста Падуя.
Фахівці кардіохірургічного відділення під керівництвом професора Джино Джерози провели операцію з трансплантації серця, що б’ється, 65-річному пацієнту.
Як пояснюють медики, при стандартній операції серце дістають та імплантують в нерухомому стані. А в даному випадку орган продовжував працювати протягом усієї операції – з моменту вилучення з тіла до моменту імплантації у нове.
За словами кардіохірургів з цієї лікарні, при пересадці працюючого серця його функції відновлюються швидше. Крім того, усуваються пошкодження від ішемії та реперфузії, а орган загалом демонструє більшу продуктивність, ніж після пересадки із зупинкою.
Лікарі наголошують, що подібна трансплантація — справжня революція у світі кардіохірургії. Цей прорив у медицині відкриває нові можливості для трансплантології. Новий підхід значно покращить результати пересадки і допоможе підвищити результати трансплантації серця від донора з органом, що не б’ється, і не допустити контрольованої зупинки серця. Це, у свою чергу, дозволить усунути пошкодження, отримані від зниження кровопостачання.
Пацієнтом став 65-річний чоловік, який зараз почувається добре і готується до виписки з лікарні.
Цікаво, що у цьому ж відділенні в Падуї в 1985 році було проведено першу операцію з пересадки серця в Італії. А перша у світі трансплантація серця відбулася 3 грудня 1967 року у ПАР.
Як розповідало BitukMedia, львівські лікарі врятували жінку, в якої під час вагітності виявили пухлину серця.