Неділя, 26 Січня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Ненавмисний рекорд: горбатий кит перетнув 3 океани заради сексу

Важливо

Самець горбатого кита проплив понад 13 тис. км у пошуку пари. Він перетнув щонайменше три океани і встановив рекорд для свого виду. На своєму шляху велетень “знайомився” з іншими популяціями китів і, можливо, мав сексуальні зносини.

Про це пише Live Science.

Міжнародна команда біологів, яка відстежує міграції китів, натрапила на дивовижні знімки: один і тойсамий самець горбатого кита був сфотографований з різницею у п’ять років. Спочатку у східній частині Тихого океану біля берегів Колумбії , а потім на іншому кінці світу — у Занзібарській протоці Індійського океану.

Виявилося, що цей кит пройшов шлях через три океани і подолав 13046 км. Для його виду Megaptera novaeangliae це однозначно рекорд! Вчені припускають, що він рухався на схід від Колумбії, слідуючи за течіями в Південному океані.

Ще більше вчених вразило те, що на своєму шляху він спілкувався з родичами з інших популяцій. Цей самець кілька разів приєднувався до інших популяцій горбатих китів і, як припускають, спаровувався із самками. На багатьох знімках його можна побачити у товаристві конкуруючої групи горбатих китів – головний самець, що супроводжує, охороняє самку, а інші змагаються за доступ до неї.

Вчені навіть запідозрили помилку. “Крім вражаючої відстані, один із найважливіших результатів дослідження — те, що на своєму шляху кит заходив у кілька популяцій горбатих китів, досліджуючи більш далекі території, ніж будь-який інший відомий науці горбатий кит”, – пояснив аспірант Університету Південного Хреста Тед Чизман.

Горбаті кити зазвичай дотримуються дуже послідовних моделей міграції, переміщаючись між місцями годівлі в холодних водах поблизу полюсів і зонами розмноження ближче до тропіків. Кити щорічно пропливають понад 8 тис. км у напрямку північ-південь, але вони не прагнуть далеко подорожувати у напрямку схід-захід і, як правило, не змішуються з іншими популяціями.

На думку біологів, цей самець горбатого кита вирушив в екстремальні мандри у пошуках партнерки для парування. А інтегруючись в інші популяції, він значно збільшив свої шанси на розмноження.

Поведінка кита демонструє, що міграції цього виду бувають більш гнучкими та різноманітними.

Спарювання може бути не єдиною причиною подорожі, вважають автори: в ареалі проживання цього самця могло змінитися звичне середовище, а це вплинуло на клімат, розподіл їжі або збільшення конкуренції між самцями внаслідок зростання популяції.

Як розповідало BitukMedia, вчені знайшли унікальний “відбиток” горбатого кита.


Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі