Самка гавайського альбатроса на ім’я Віздом, яка вважається найстарішим у світі диким птахом, відклала яйце у віці приблизно 74 років. Востаннє вона мала пташеня чотири роки тому.
Про це повідомляє ВВС з посиланням на заяву американських біологів.
Минулого тижня Віздом, яка отримала ім‘я від англійського слова wisdom — “мудрість”, повернулася до Національного заповідника дикої природи Мідвей, розташованого в північній частині Тихого океану. Там вона познайомилася з новим самцем. А нещодавно птаху помітили разом з яйцем.
“Вона зробила це знову!” — зраділи представники Служби охорони рибних ресурсів та диких тварин США (USFWS) у своїх соцмережах.
Гавайські або темноспинні альбатроси (Phoebastria immutabilis) зазвичай живуть 12–40 років. Але Віздом стала птахом-довгожителем – вчені вперше помітили її та окільцювали на атолі Мідвей у 1956 році. На той момент їй було близько п’яти років.
На сьогодні вона є найстарішим птахом за історію застосування методу кільцювання. Світлини цього альбатроса розміщували на обкладинках провідні світові інформаційні ресурси – The Guardian та National Geographic.
Джон Плісснер, головний біолог-спостерігач у заповіднику, розповів, що Віздом — одна з двох-трьох мільйонів темноспинних альбатросів, які прилітають на Мідвей для розмноження. На цьому американському атолі мешкає найбільша у світі колонія альбатросів. За його словами, біологи не знають інших птахів віку Віздом: попередній найстаршій рекордсменці було 45.
Представники Phoebastria immutabilis найчастіше створюють одну пару протягом усього життя. Проте вважається, що Віздом вже пережила щонайменше трьох самців.
“Віздом, схоже, викликає інтерес у людей по всьому світі. Ми щороку чекаємо на її повернення, затамувавши подих”, — розповів Плісснер. За його словами, Віздом, попри свій вік, все ще досить енергійна, щоб виростити пташеня. Шанси з його вилуплення становлять 70–80%.
В парах альбатросів обоє батьків займаються висиджуванням яйця, а коли пташеня вилупилося, вони також разом годують його.
Останнє пташеня Віздом з’явилося на світ у 2021 році. Експерти USFWS вважають, що за своє життя у Віздом було від 30 до 36 пташенят. Альбатроси зазвичай виношують лише одне яйце протягом кількох років.
Інкубаційний період для пташенят альбатроса зазвичай становить 65 днів, більшість з них вилуплюються в Мідвей у січні або лютому.
Віздом вважається найстарішим диким птахом, але пернаті, яких утримують в неволі, можуть прожити ще довше. Скажімо, деякі австралійські папуги какаду живуть у клітках близько 80-90 років, а у дикій природі – щонайменше 30-40.
Як розповідало BitukMedia, американські зооволонтери із притулку West Place Animal Sanctuary зі штату Род-Айленд влаштували святкову вечірку на 17-річчя врятованої ними пекінської качки Ерни. Пташка сама “волонтерила” у притулку, вирощуючи чужих пташенят.