Четвер, 21 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Шанс на виживання: клонована самка тхора вперше у світі народила здорових дитинчат

Важливо

Клонована чорнонога самка тхора Антонія, яка бере участь у проєкті відновлення виду, народила двох дитинчат. Таким чином вона здобула звання першого клонованого тхора, яка стала матір’ю. Антонію клонували з генетичного матеріалу, зібраного 1988 року.

Про це повідомляє Interesting Engineering.

Антонія була клонована з генетичного матеріалу тхора на ім’я Вілла, чия ДНК була зібрана в 1988 році і відтоді зберігалася в замороженому стані в кріобанку зоопарку Сан-Дієго.

Вілла мала цінну генетичну різноманітність, що, своєю чергою, робить потомство Антонії важливим для збільшення генетичної стійкості популяції. Щодо самої Вілли, вона померла в 1980-х і не залишила живих нащадків.

Чорноногі (або американські) тхори – єдиний вид тхорів родом зі Сполучених Штатів. Mustela nigripes – один з найрідкісніших і зникаючих наземних ссавців у Північній Америці. Скорочення чисельності почалося в XX столітті внаслідок втрати довкілля та епідемій. Вид вважався вимерлим до того як невелика зграя тхорів була виявлена ​​у Вайомінгу в 1981-му. Обмежена генетична різноманітність зграї поставила вид під загрозу зникнення.

Але знахідка дала старт програмі розведення та клонування. На сьогодні майже всі чорноногі тхори, за винятком клонів, є нащадками останніх семи особин, знайдених у дикій природі.

За словами старшого куратора Національного зоопарку та Інституту біології охорони природи Смітсонівського інституту Пола Марінарі, нові генетичні лінії від нащадків Антонії зможуть посилити здоров’я всього виду.

Елізабет Анн – самка чорноногого тхора, перший клонований представник зникаючого виду північноамериканського континенту. Фото – Cassie, FCC Staff

Проєкт клонування чорноногих тхорів стартував у грудні 2020 року, коли народилася перша клонована особина – Елізабет Енн. Перед цим, у листопаді, яйцеклітина Вілли була імплантована в самку домашнього тхора, щоб не наражати на ризик тхорів, які перебувать під загрозою зникнення.

Незважаючи на те, що Елізабет Енн не могла відтворювати потомство, тварина стала першопрохідником цього методу. Пізніше були клоновані самки Норін та Антонія. І от нещодавно Антонія успішно народила трійню від самця Урчина, двоє їхніх дитинчат вижили. Антонія та її потомство залишаться під наглядом у Національному зоопарку.

Антонія – клонована самка тхора, яка вперше у світі народила здорових дитинчат. Фото – Smithsonian’s National Zoo and Conservation Biology Institute

В рамках програми розведення щорічно від 150 до 220 чорноногих тхорів випускаються в природу на заході США, Канаді та Мексиці. Випуск цих тварин в їхнє природне середовище в США називають “дивовижним поверненням”.

Служба охорони рибних ресурсів та диких тварин США (FWS) зазначає, що поповнення популяції новим генетичним матеріалом підвищує шанси на її виживання у природних умовах.

Як розповідало раніше BitukMedia, китайські вчені успішно клонували макаку-резус. РеТро – довгожитель серед клонів приматів, йому вже два роки. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі