Середа, 4 Грудня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Без огидних складових: вчені розповіли, як приготувати ідеальний бутерброд

Важливо

Вчені виявили формулу ідеального сандвіча. Вони вважають, що ідеальний перекус має симетричне розташування, в якому більш вологі складові розташовуються у центрі. Але є й інші поради.

Про це розповідає Daily Mail.

У світі не так багато закусок, які захоплюють цілий світ. Але це однозначно бутерброд, який нібито придумав Джон Монтегю, 4-й граф Сандвіч, у 1762 році. Відомо, що він грав у карти і не хотів відходити від грального столу, щоб попоїсти, тому попросив порцію яловичини, покладену між двома скибками хліба, яку він міг їсти руками.

Понад 250 років потому все ще точаться запеклі суперечки щодо найкращих начинок, мистецтва виготовлення сандвіча та навіть того, як його їсти. Тепер, аби зупинити дебати раз і назавжди, вчені з харчової промисловості розкрили формулу ідеального бутерброда.

На їхню думку, ідеальний сендвіч має симетричне розташування начинки, де вологі елементи знаходяться у центрі. Як правило, це овочі, які надають необхідний хрускіт – помідори, листя салату або, можливо, огірки чи маринована цибуля.

“Вологі складові повинні бути затиснуті посередині й ізольовані від хліба, щоб він не розм’якшав”, – зазначає Чарльз Спенс, професор експериментальної психології Оксфордського університету.

Замість того, щоб збирати свій сендвіч знизу вгору, необхідно помістити обидва шматки хліба поряд і послідовно додавати кожну начинку. “Хитрість полягає в тому, щоб помістити обидва шматки хліба поруч один з одним, потім покласти начинку на кожну скибочку, нарешті, додати салат посередині і з’єднати їх разом”, – коментує Алан Макі, професор продуктів харчування в Університеті Лідса.

Вибір хліба потрібно зупинити на такому, що не змокріє швидко. Наприклад, на дріжджовому, цільнозерновому чи житньому. В ідеалі шматочки хліба мають бути близько 2 см – не надто товстими, щоб можна було легко їсти і при тому, щоб вони не розвалилися.

Потім вершкове масло має бути намазано прямо на краї хліба. Це допомагає створити ущільнення, яке відштовхує вологу — ще один трюк, що допоможе запобігти розмоканню хліба.

Професор Спенс радить обирати вершкове масло, а не маргарин, який є ультраобробленим продуктом, тоді як іншу альтернативу, майонез, називає “просто огидною”.

Масло має бути кімнатної температури. Обране м’ясо та сир, які також містять багато жиру, додатково запобігають потраплянню небажаної вологи.

Існує і додатковий запобіжний захід – прибрати зайву воду з салату, огірків або цибулі за допомогою паперового кухонного рушника. Крім того, широка кольорова гама сандвіча може зробити їжу більш привабливою.

Нарешті, професор Спенс попередив, що велика кількість шарів у сандвічі не завжди піде на користь. “Ніколи не забувайте про розмір бутерброда, ви повинні зуміти відкусити його”, – сказав він.

Як розповідало BitukMedia, вчені з Лівано-Американського університету з’ясували, що перегляд фотографій шкідливої їжі сприяє розвитку ожиріння. Вони назвали нескінченний потік соковитих бургерів у соціальних мережах “проблемним”. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі