Site icon Bituk Media

Майже безвідходно – науковці досягли нового прогресу у виготовленні шоколаду

Фото: Chocosuisse

Швейцарський науковець Кім Мішра та його команда із престижної Федеральної вищої технічної школа Цюриха розробили новий рецепт шоколаду. Він дозволяє використовувати не лише какао-боби, але й м’якіть плодів.

Про це повідомляє ВВС.

Плід какао може сягати розміру гарбуза, а в його оболонці повно поживних речовин. Однак через традиційний метод виробництва зовнішню оболонку лишають гнити на полях. Мішра вирішив припинити таке марнотранство – і його рецептом уже зацікавилися компанії, які займаються сталим розвитком.

Із оболонки какао збираються виготовляти солодкий сироп, який має повністю замінити рафінований цукор у десерті.

Мішра планує використовувати сік із м’якоті какао-плоду і змішувати його із пульпою – павутинною оболонкою, що оточує боби какао (на зразок такої ж у дині чи гарбузах). Сік містить до 14% цурку, і якщо цю субстанцію уварити, то виходить дуже солодке желе, яке можна додавати в шоколад замість звичайного бурякового цукру. Тож єдиними відходами виробництва буде зовнішня оболонка плоду дерева какао.

Швейцарія вдалася до таких експериментів, оскільки її турбує не тільки екологія, але й історична спадщина. Швейцарія забезпечувала охорону плантацій та перевезення рабів. А також торгувала вирощеним работорговцями шоколадом.

Тепер же власники плантацій стикаються із браком коштів. І розробники та активісти сподіваються, що нова технологія допоможе їм покращити матеріальне становище.

Як розповідало BitukMedia, британські науковці дослідили, що відбувається з шоколадом у роті при його поїданні. Механічна модель людського язика вказала, що за відчуття приємної кремової текстури доброго шоколаду відповідає жирова плівка. Вона формується на шматочку шоколаду у перші моменти контакту з язиком. Враховуючи нові знання, вчені вірять у можливість створити ідеальну плитку шоколаду – смачну і некалорійну одночасно.