Вівторок, 28 Травня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

У Львові нейрохірурги видалили частину мозку 4-річній пацієнтці з Північної Ірландії

Важливо

Львівські нейрохірурги провели складну операцію на мозку пацієнтки з-за кордону. В результаті втручання 4-річну дівчинку позбавили важких судомних нападів, що несли загрозу життю та стримували розвиток дитини.

Про це повідомляє Перше медичне обʼєднання Львова.

Для Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії це перша операція для пацієнтки з-за кордону. 4-річна Рейчел Гріббен з невеликого містечка у Північній Ірландії. В пошуку меддопомоги сім’я дівчинки здолала 3 тисячі кілометрів.

“Коли дівчинці було півтора рочки, батьки помітили, що вона якось відстає в розвитку. Також в крихітки з’явилися незначні посмикування тіла. А вже за кілька місяців вона перенесла перший важкий судомний напад. Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами. Це такий вид судом, за яких по всьому головному мозку виникають розряди. Також лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які і провокували судоми”, – розповідають лікарі.

З часом напади у маленької Рейчел посилювалися та траплялися дедалі частіше. Попри застосування протисудомної терапії, напади стримували розвиток дівчинки.

Американський нейрохірург Люк Томич сказав батькам дитини, що хірургічним шляхом її можна позбавити 80-90% нападів. За допомогою він порадив звернутися до львівських лікарів. Батьки дівчинки вирушили в Україну, не злякавшись загрози ракетних обстрілів росіян.

У Львові медики провели повне обстеження дитини для визначення максимально точного розташування вогнища епілептогенної активності. Вони виявили зону, яка збігалася із зоною мальформації, тобто патології кори головного мозку.

Зібравши всю інформацію, команда нейрохірургів взялася за планування операції, адже надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.

“Ми вибрали цікавий – комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали, а потім видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками. А фокальна кортикальна дисплазія, тобто змінена частина мозку, була дуже близько до тієї зони. Саме тому ми працювали спільно з нейрофізіологами, використовуючи надсучасні технології – інтеропераційний моніторинг та “навігаційну систему”, які допомагають нам уникнути пошкоджень здорових ділянок мозку”, – розповів Михайло Ловга, лікар-нейрохірург, керівник напрямку дитячої нейрохірургії та психоневрології Лікарні Святого Миколая.

Сім годин українські лікарі не відходили від операційного столу. Втручання минуло успішно. Завдяки операції вдалося досягти бажаного результату: судоми повністю відсутні і більше не затримуватимуть розвиток дитини. Рейчел вже повернулася додому – до Північної Ірландії. Її батьки безмежно вдячні львівським лікарям за порятунок донечки.

Фото – Перше медичне об’єднання Львова

Як розповідало раніше BitukMedia, львівські медики врятували маленьку Емілію із Закарпаття. Дівчинка народилася з рідкісним синдромом П’єра-Робена та розщілиною м’якого та твердого піднебіння. Маленька не могла дихати самостійно і перед операцією 10 місяців харчувалась тільки через зонд.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі