П’ятниця, 19 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Народжений в Україні”: Нацбанк випустив нову монету-присвяту (ВІДЕО)

Важливо

Національний банк України (НБУ) презентував нову монету “Народжений в Україні”, присвячену українським дітям – не лише тим, хто вже народився, а й майбутнім поколінням. Номінал монети – 5 гривень.

Про це  повідомляє Національний банк України.

Монета “Народжений в Україні” має два варіанти, вони виготовлені зі срібла та нейзильберу. Номінал обох монет — 5 гривень.

На аверсі зображена наповнена народним колоритом картина “Колискова” — батьківська хата в оточенні мальв і рушників, яка є водночас колискою та гніздечком, що символізує продовження роду.

На реверсі — картина “Зв’язок”. На тлі стилізованого всесвіту малюк-космонавт, який нерозривно пов’язаний пуповиною з матір’ю-Україною (мапа України вгорі), ліворуч півколом розміщено дзеркальний напис “НАРОДЖЕНИЙ В УКРАЇНІ”.

Обидві картини, використані в ескізах, належать пензлю відомого українського художника Олега Шупляка. Скульптори – Анатолій Дем’яненко та Володимир Атаманчук.

“Монета присвячена маленьким українцям, які несуть в собі животворне коріння віків і сучасності, місце і час народження яких на цій землі не випадкові. У маленьких долоньках наших дітей – наше завтра, а в наших руках – їхнє сьогодення. Саме за це зараз бореться Україна! За свободу дітей, які народжуються в нашій країні”, зазначається в описі до монети. 

Фото – Нацбанк України

Презентація новинки відбулася у Міжнародний день захисту дітей під час конференції “UA: Війна. Недоспівана колискова”.

“Для кожної нації діти — це скарб та майбутнє. Саме про це ми думали, створюючи наші нові пам’ятні монети. Це — наша присвята українським дітям, не лише тим, які вже народилися, а й майбутнім поколінням, які ще народяться у вільній та незалежній Україні”, — розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Пам’ятні монети можна придбати з 5 червня в інтернет-магазині НБУ, а також у банках-дистриб’юторах: Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк, Приватбанк.

Тираж срібних монет — 5 тисяч штук, із нейзильберу — 75 тисяч штук. Монети у сувенірній упаковці.

Як розповідало раніше BitukMedia, пам’ятна монета “До 30-річчя незалежності України” номіналом 5 гривень перемогла у фіналі World Coin New і стала монетою року у світі. Таким було рішення журі, до складу якого входило понад 100 експертів з усього світу.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі