Неділя, 29 Січня, 2023
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Зміна статі: чоловік, який жив в Єрихоні 9 тисяч років тому, отримав … обличчя

Важливо

Завдяки новим методам реконструкції відомий вже 70 років череп отримав своє обличчя. Йдеться про так званий “череп з Єрихону”, якому 9 тисяч років! Разом з шістьма іншими людськими черепами його знайшли неподалік міста Єрихон, яке згадується в БібліїДревній кістяк розкрив ще не всі свої таємниці.

Про це розповідає Live Science.

Так званий “єрихонський череп” знайшла британський археолог Кетлін Кеньйон у 1953 році під час розкопок на території міста Єрихон. Зараз це Західний берег річки Йордан, а на той час – Йорданія. Згаданий у Біблії Єрихон вважається одним з найдавніших поселень у світі.  За оцінками археологів, люди безперервно живуть у цих місцях вже протягом 11 тисяч років.

Загалом Кеньйон знайшла тоді в Єрихоні сім покритих гіпсом і заповнених землею черепів, в очниці яких були вставлені черепашки ципреїди (каурі). Всі черепи зараз зберігаються у Британському музеї. 2016 році було створено віртуальну 3D-модель одного з “єрихонських черепів” та приблизно реконструйовано його обличчя.

Відтоді технології стали досконалішими. Група фахівців з Бразилії на чолі з графічним дизайнером Сісеро Мораесом зробила ще одну спробу точніше реконструювати зовнішність стародавнього мешканця Єрихона. І от що вийшло.

Так міг виглядати власник “єрихонського черепа”: створено реконструкцію обличчя чоловіка, який жив 9000 років тому. Фото – Cicero Moraes/Thiago Beaini/Moacir Santos

І тут сюрприз! Раніше вважалось, що череп жіночий. Проте Мораєс та його колеги дійшли висновку, що череп належав чорноволосому та чорнобородому чоловікові віком 30–40 років. Вчені також виявили, що черепна коробка значно перевищує середній розмір.

Крім того, черепу була штучно надана витягнута форма. Очевидно, коли чоловік був ще дуже молодий. Можливо, це було зроблено шляхом бинтування голови. Таку ж особливість помітили і в інших “єрихонських черепів”, але навіщо давні люди подовжували голови дітей, поки вчені сказати не можуть.

Раніше BitukMedia вже розповідало про ще одну роботу групи Сісеро Мораеса – реконструкцію обличчя одного з найвідоміших християнських святих – Антонія Падуанського. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі