19 вересня турецька оборонна компанія Baykar Makina повідомила про успішне проходження першого тесту на моторну інтеграцію свого реактивного безпілотного винищувача Bayraktar Kizilelma. Цей надзвуковий малопомітний дрон оснащується турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ. Його виготовляють на “Мотор Січі”.
Про це повідомляє Liga.net.
Поки йдеться про прототип. Злітати та сідати БПЛА буде на палубу універсального десантного корабля TCG Anadolu (L-400), який зараз будується. Як передбачається, безкатапультним способом і за допомогою тросів та вловлювальних гаків. Очікується, що перший політ відбудеться вже наступного року.
За розрахунками, максимальна швидкість дрона становитиме 900 км/год, крейсерська – 740 км/год, бойовий радіус – 930 км, робоча висота – 10 668 м, стеля – 12 000 м. У повітрі без дозаправлення Bayraktar Kizilelma зможе перебувати близько п’яти годин. Вантажність безпілотника – 1,5 тис. кг, його максимальна злітна вага – 6 тис. кг.
9 вересня 2022 року президент Зеленський провів зустріч із гендиректором Baykar Халуком Байрактаром, на якій обговорили співпрацю щодо посилення обороноздатності ЗСУ.
Нагадаємо, власник компанії Baykar створив свою українську компанію в Україні, і вона вже придбала земельну ділянку. В компанії розробили проєкт самого заводу і мають намір реалізувати його до кінця. “Оскільки це було майже особисте зобов’язання власників компанії зробити це виробництво в Україні”, – пояснив на початку серпня посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю РБК-Україна. Він наголосив, що це рішення не лише політичне, а й практичне, “оскільки на значній частині моделей, які будуть вироблятися на цьому заводі, стоятимуть комплектуючі українського виробництва”.
Раніше у липні Халук Байрактар заявив, що ніколи не продаватиме безпілотники росії. Він наголосив на стратегічному рівні відносин Туреччини та України, особливо в аерокосмічній та оборонній галузі.
Як повідомляло раніше BitukMedia, компанія Baykar безоплатно надала Україні три безпілотники, на які Фонд Сергія Притули разом із українським блогером Ігорем Лаченковим зібрав гроші у рамках проекту «Народний Байрактар».