У затоці Сан-Франциско ледь живі білки “лякають людей”: в містах можна помітити тваринок, які розпластались на землі. Так білки рятуються від рекордної спеки, – заспокоюють зоологи.
Про це розповідає The Daily Mail.
Район затоки Сан-Франциско переживає рекордну спеку. Вона змушує білок лягати на землю, розкидаючи в різні боки лапи і хвіст. Так тваринки віддають тепло свого тіла в навколишнє середовище. Але такий спосіб тваринного самопорятунку “зводить людей з розуму”. Служби охорони дикої природи щодня приймають безліч дзвінків від занепокоєних містян. Люди налякані виглядом білок, які розпластались на землі.
Міська влада радить людям триматися подалі від тварин, адже білки можуть вкусити. Але як є бажання допомогти, можна поставити водичку у схожому на тарілку посуді. Це врятує тварин від зневоднення.
Зворушливу позу на животі з розпластаними лапами, яку ще називають “сплютинг”, приймають не тільки білки, а й чимало тварин, що мають хутряні шубки. Вони затримує тепло їхнього тіла. Так кумедно часто лягають собаки породи вельш-коргі.
Каліфорнійці донедавна не знали термін «сплютинг» і припускали, що білки або хворі, або поранені. Офіційні особи заспокоюють – тварини просто віддають тепло свого тіла і намагаються хоч трохи охолонути.
Знеможених спекою білок помічають також у штатах Нью-Йорк та Колорадо. Просто залиште тварин у спокої, – рекомендація влади всіх трьох штатів.
Департамент парків Нью-Йорка написав у Twitter 9 серпня: «Якщо ви побачите білку, що лежить на землі, не хвилюйтеся; їй добре”.
Водночас зоологи просять повідомляти про білок, які виглядають молодими або падають з дерев. Цього року через рекордну спеку почастішали випадки теплових ударів у білок, а також оленів та птахів. Тварини буквально падають від спеки на бік. У такому випадку краще повідомити захисників дикої природи.
Цього року температура в затоці сягнула понад 43 градусів за Цельсієм.
Як повідомляло раніше BitukMedia, посуха та сильна спека в південно-західному регіоні Китаю призвели до падіння рівня води у річці Янцзи. Найбільша китайська річка обміліла настільки, що з води винирнули затоплений острів та три буддійські статуї, яким, як вважають, 600 років.