Поліція із американського штату Пенсильванія розшукали убивцю на ім’я Скотт Грім завдяки аналізу ДНК. Понад 30 років тому зловмисник убив жінку, а тоді надіслав листа до газети. Він полизав конверт, щоб його заклеїти – і лишив на ньому часточки слини із генетичним матеріалом.
Про детективну історію розповіли CNN.
Скотт Грім задушив 26-річну Анну Кейн, а потім привіз та викинув її з мотузкою на шиї у лісистій місцевості поблизу американського Редінга, штат Пенсільванія. Тіло жінки знайшли 23 жовтня 1988 року.
У лютому 1990 року до редакції місцевої газети Reading Eagle надійшов анонімний лист із подробицями, які міг знати лише вбивця. Поліція зберегла конверт, і через понад 30 років провела аналіз на ДНК. З’ясувалося, що ДНК власника співпадають із тим, що було виявлене на одязі Анни. Так знайшли убивцю. Однак Грім помер природною смертю у віці 58 років у 2018-му.
Для пошуку зловмисника використали методи генетичної генеалогії – завдяки їй люди знаходять своїх батьків чи далеких родичів. На цьому великий бізнес роблять такі компанії як 23andMe та Ancestry. Людям пропонують здати зразки слини у пробірку, а потім у базу даних завантажують дані про ДНК – і вона підбирає ймовірне родове дерево клієнта.
Але це можливо, якщо ДНК людини потрапляла до бази даних. Наприклад, якщо правопорушника затримувала поліція і брала у нього зразок ДНК. Але Грім вів тихе життя у американському місті Гамбург поруч із Редінгому, тому його ДНК не було ні у поліцейській базі, ні де-інде.
Поліцейським якось вдалося роздобути зразок його біоматеріалів останнім часом. Як, вони не уточнюють, але кажуть, що зробили це законно і відповідно до процедури обшуку. ДНК зі зразку вони порівняли із тим, що було на одязі Анни та у слині на конверті. І це був 100-відостковий збіг. Зараз поліція перевіряє, чи причетний Грім до інших вбивств.
Анна працювала повією. Ймовірно, під час убивства була з клієнтом – чи був це сам Грім, не повідомляють. Також поліція відмовилася оприлюднити інформацію листа, який містить «інтимні подробиці» убивства.
Після смерті Анни лишилися її мати, сестра та троє дітей. Сестра взяла на виховання доньку загиблої, яка зараз носить ім’я Таміка Реєс, а хлопці переїхали до батька.
Таміці було 9 років, коли Грім убив Анну. Вона говорить, що шкодує, що усі вважають її матір просто повією.
«Вона була феєрверком — дуже комунікабельною, нічого не боялася, дуже чесною, прямою та турботливою», – каже жінка. І пригадує, що Анна любила пританцьовувати прямо на вулиці, коли чула музику із магазинів.
«Було важко рости без мами, — каже Таміка. – Жодна дитина ніколи не повинна рости без мами». І додає, що жалкує, що бабуся померла і так і не дізналася, хто убив Анну.
Як повідомляло раніше BitukMedia, небезпечного розбійника на ім’я Ом Пракаш, відомого як «Паша», затримали індійські правоохоронці. Він переховувався 30 років і встиг знятися у 28 фільмах. Два останні роки його вважали найбільш розшукуваним злочинцем у індійському штаті Гар’яна.