Український супутник «Січ-2-30», виготовлений на КБ «Південне» у місті Дніпро, успішно пройшов усі заплановані випробування та готовий до відправки на пускову базу на мисі Канаверал в американському штаті Флорида.
Про це повідомив голова Державної космічної агенції України Володимир Тафтай.
“Український супутник «Січ-2-30», виготовлений на КБ Південне у місті Дніпро, успішно пройшов всі заплановані випробування та готовий до відправки на пускову базу на мисі Канаверал (штат Флорида, США)”, – відзвітував він.
І зауважив, що відправлення з Дніпра до США відбудеться вже найближчими днями.
У Сполучених Штатх будуть проведені роботи з підготовки супутника до запуску та його стикування з ракетою-носієм.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2021/12/261460234_250494927148172_900917350598272965_n-1024x1024.jpg)
Запуск супутника заплановано на 10 січня 2022 року.
«Січ-2-30» — запланований до запуску український супутник оптико-електронного спостереження Землі. Спочатку розроблявся під назвою «Січ-2-1», потім він був перейменований у «Січ-2-30».
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2021/12/262223633_250494913814840_7560519655442201496_n-1024x1024.jpg)
Супутник «Січ-2-30» розробляється в рамках Національної космічної програми України і призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль і передачі інформації отриманих зображень наземному інформаційному комплексу космічної системи.