П’ятниця, 19 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Уперше в історії розробили план скорочення використання вугілля

Важливо

На Кліматичному саміті у Глазго уклали нову угоду, спрямовану на запобігання небезпечній зміні клімату. Вперше в історії вона містить чіткий план зі скорочення використання вугілля — викопного палива, яке продукує найбільше викидів парникових газів.

Про це повідомили в BBC.

Угода вимагає більш термінового скорочення викидів і обіцяє більше грошей для країн, що розвиваються, щоб допомогти їм адаптуватися до кліматичних впливів. Документ покликаний обмежити підвищення температури до 1,5°C.

Водночас зобов’язання щодо поетапної відмови від вугілля, яке було включено до попередніх проєктів переговорів, не отримало загальної підтримки.

Країни врешті погодилися лише «поступово скорочувати», а не «відмовлятися від вугілля». Президент саміту Алок Шарма сказав, що «глибоко шкодує», як розгорнулися події.

Що далі?

У межах угоди країни зобов’язалися зустрітися наступного року, щоб пообіцяти подальше значне скорочення викидів вуглецю, щоб досягти мети у 1,5 °C. Поточні обіцянки, якщо вони будуть виконані, повинні обмежити глобальне потепління до 2,4 °C.

За словами вчених, якщо глобальна температура підвищиться більш ніж на 1,5 ° С, Земля, ймовірно, зазнає серйозних наслідків, таких як вплив сильної спеки на мільйони людей.

Країни, що розвиваються, також були незадоволені відсутністю прогресу щодо концепції «втрат та збитків». Це ідея про те, що багатші країни повинні компенсувати біднішим наслідки зміни клімату, до яких вони не можуть адаптуватися.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі