Журі Букерівської премії-2021 присудило цьогорічну премію південноафриканському письменнику Деймону Гелгуту за роман «Обіцянка» (The Promise). У книзі автор розповідає історію південноафриканської білої родини.
Про це повідомило CBC та The Guardian.
Судді оцінили книгу як «дивовижну демонстрацію того, як роман може змусити нас побачити й подумати по-новому», і порівняли його з роботою американського письменника Вільяма Фолкнера та британської письменниці Вірджинії Вулф.
Damon Galgut wins the 2021 @TheBookerPrizes for Fiction for his 14th book THE PROMISE. He is the fifth African to win the prize, following Nardine Gordimer in 1973, J.M Coetzee in 1983 and 1999, Ben Okri in 1991, and Bernardine Evaristo in 2019. Congrats to Galgut!!! pic.twitter.com/MFhYdBhP2I
— BRITTLE PAPER (@brittlepaper) November 3, 2021
«Обіцянка» — дев’ятий роман автора і перший за сім років. Деймон Гелгут став третім південноафриканцем, який отримав престижну премію за художню літературу після Дж. М. Кутзее та Надін Гордімер.
Отримуючи нагороду, Гелгут сказав: «Це був чудовий рік для африканського письменства. Я хотів би прийняти нагороду від імені всіх розказаних і нерозказаних історій, про які письменники чули й не чули з чудового континенту, з якого я родом».
Автор сподівається, що тепер люди будуть сприймати африканське письменництво трохи серйозніше.
We are delighted to announce that the winner of the #2021BookerPrize is 'The Promise' by Damon Galgut! Watch Damon’s winner’s interview live on the BBC now: https://t.co/AV21wqAtaD@ChattoBooks @vintagebooks @penguinrandom pic.twitter.com/TeC0WvN9k9
— The Booker Prizes (@TheBookerPrizes) November 3, 2021
Більше про роман
«Обіцянка» розповідає про історію південноафриканської білої родини — від доби апартеїду до наших днів. Дія роману починається у 80-х роках XX століття, коли жінка, яка вмирає, просить чоловіка віддати її будинок на фермі темношкірій служниці.
Чоловік не виконує обіцянки, і вона стає немов прокляттям для усієї родини. Гелгут сказав, що хотів змусити читачів самостійно заповнити прогалини в оповіді.