Понеділок, 27 Вересня, 2021

Земля без викидів: в Ісландії запрацював найбільший у світі завод з вилучення CO2

Важливо

В Ісландії відкрили найбільший у світі завод з відкачування вуглекислого газу із земної атмосфери – «Орка».

Про це повідомило ВВС.

“Автори проєкту сподіваються, що нова технологія з часом допоможе зупинити глобальну зміну клімату”, – зауважило видання.

І додало, що нині ця фабрика здатна поглинути практично непомітний в світовому масштабі обсяг CO2, а деякі експерти взагалі сумніваються.

Тож, фабрика під назвою “Орка” (“енергія” ісландською мовою) буде щороку відкачувати з атмосфери до 4 тис. тонн вуглекислого газу, що еквівалентно щорічним вихлопам близько 790 автомобілів. Як зазначило агентство Reuters, минулого року глобальні викиди CO2 склали 31,5 млрд тонн. А сайт E&E News написав, що нова фабрика здатна поглинути менш як 1% щорічних викидів однієї-єдиної теплоелектростанції, яка працює на вугіллі.

Таким чином поява “Орки” значно збільшує наявні у світі можливості з вилучення вуглекислого газу: за даними Міжнародного енергетичного агентства, зараз працює 15 аналогічних фабрик, загальна щорічна потужність яких становить лише 9 тис. тонн.

Як це працює?

Фабрика складається з восьми великих контейнерів, які схожі на ті, що використовують для транспортування вантажів на торговельних судах. Контейнери обладнані фільтрами та вентиляторами, призначеними для закачування повітря і вилучення з нього вуглекислого газу.

Після вилучення CO2 змішується з водою і закачується під землю на велику глибину. Передбачається, що з часом витягнутий з атмосфери газ перетвориться на тверду породу.

Останні новини