Вівторок, 16 Квітня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Перший день Паралімпіади: які успіхи України

Важливо

Україна здобула перші медалі на Паралімпіаді-2020: золото, п’ять срібних медалей та дві бронзи. У загальному заліку українська збірна посіла п’яте місце.

Першу медаль на Паралімпіаді-2020 здобула 38-річна фехтувальниця Євгенія Бреус. Вона здобула “бронзу” у фехтуванні на візках.

Це її друга бронзова нагорода на Паралімпіадах.

Євгенія змагається на шаблі, у класифікації А.

Перше “срібло” здобув плавець Антон Коль.

“Я дуже завдячую своїй державі. Багато було зроблено, щоб пройти цей нелегкий шлях. Перемогу я присвячую своєму синові і своїй дружині”, – сказав Коль на церемонії нагородження.Це другий виступ 31-річного спортсмена на Іграх. У 2016-му він здобув дві бронзові нагороди на Іграх у Ріо-де-Жанейро.

Коль змагався від України у класі S1 з вродженою вадою опорно-рухового апарату. Крім медалей на Паралімпіадах він здобув нагороди на рівні чемпіонатів світу та Європи.

GETTY IMAGES

Коль розпочав заплив третім, проте згодом наростив швидкість і на фініші українець був близьким до золота, проте програв ізраїльтянину Шалабі менше 0.3 секунди, пише “Суспільне”.

Друге “срібло” для України на Іграх у Токіо виборов фехтувальник Артем Манько, він змагався у фехтуванні на візках.

Манько був другим представником України, що боровся за медалі у фехтуванні на шаблях серед чоловіків. Першим був Андрій Демчук – чинний олімпійський чемпіон, який у двобої за “бронзу” програв китайцеві Тянь Цзяньцзюаню.

У фіналі Артем Манько програв китайцю Лі Хао – 15:12 на користь Хао.

REUTERS

Виборола Україна і перше “золото”. Його здобула плавчиня Єлизавета Мерешко. Вона перемогла у запливі на 50 метрів вільним стилем.

Бронзу у цьому запливі здобула українка Ганна Гонтар.

26-річний Максим Крипак виборов срібло у плаванні, вільний стиль, на дистанції 50 м.

Срібло отримала 35-річна Олена Федота за фехтування на візках.

“Срібло” з плавання здобув 20-річний Олег Вірченко.

Ще одне срібло у перший день взяв Максим Крипак за плавання на дистанції 50 метрів, вільний стиль.