Яскраво-зелений голуб, який привернув увагу перехожих у центрі британського міста, став вірусною зіркою TikTok. Проте його популярність викликає серйозне занепокоєння в зоозахисників. Фахівці б’ють на сполох: інтернет-тренди можуть загрожувати дикій природі.
Про це розповідає портал UPI.
Неймовірно яскравого, наче з мультфільму, голуба вперше помітили у червні біля церкви Всіх Святих в центрі міста Нортгемптон (Велика Британія). Відео з пернатим швидко поширилися в TikTok і Facebook, зібравши понад 4 млн переглядів. Деякі користувачі навіть припускали, що зображення – фейк або продукт штучного інтелекту, проте BBC Verify не знайшли жодних ознак цифрової обробки.
Звідки ж в птаха такий колір? Експерти одразу звернули увагу на ненатуральність забарвлення. Майк Алібон, редактор Birdwatch Magazine, зазначив: “У природі не існує дикого голуба такого кольору. Ймовірно, птаха пофарбували, колір виглядає надто штучно”.
Деякі види птахів змінюють забарвлення через раціон. Наприклад, фламінго рожевіють через креветки. Але у випадку з зеленим голубом ця версія була відкинута. Представник Британського Королівського товариства із запобігання жорстокому поводженню з тваринами (RSPCA) припустив, що птаха пофарбували або пофарбували його пір’я за допомогою барвника.


Фарбування голубів — не новинка. Торік у Мейденгеді помітили синього птаха, а в Лінкольнширі врятували голуба, пофарбованого в рожевий і жовтий — ймовірно, його використали під час гендерної вечірки.
Деякі голубівники вважають, що яскраве забарвлення може відлякувати хижаків, зокрема соколів. Проте жодних наукових підтверджень цієї теорії немає.
Попри те, що птах, за свідченнями очевидців, виглядає активним і літає нормально, зоозахисники занепокоєні. “Фарбування пір’я може завдати шкоди здоров’ю птаха, ускладнити політ і зробити його більш вразливим для хижаків”, — попереджають у RSPCA.
Барвники та фарби можуть бути токсичними для птахів, особливо якщо ті намагатимуться вичистити їх дзьобом і випадково ковтнуть речовину. До наступної линьки зелений голуб залишатиметься підвищено вразливим у дикій природі.
Організація закликає повідомляти про випадки фарбування тварин через офіційний сайт RSPCA. Адже, за словами її представників, тренди соцмереж дедалі частіше стають причиною шкоди для братів наших менших.
Поки ж зоозахисники просять місцевих жителів не турбувати зеленого “радіоактивного” голуба, побоюючись, що допомога йому може бути “небезпечною”.
@jb_ewbank Green pigeon of Northampton #green #pigeon #wicked #brat #elphaba ♬ original sound – Wicked: For Good
Як розповідало BitukMedia, нове дослідження наводить докази того, що голуби вирішують деякі проблеми так само, як це зробив би штучний інтелект (ШІ) – дозволяючи їм вирішувати складні завдання, які могли б дратувати людей.