Вперше в історії культова лялька Барбі отримала інсулінову помпу та датчик для моніторингу глюкози. Компанія Mattel представила ляльку з цукровим діабетом 1 типу, щоб діти з таким діагнозом могли впізнати себе у світі іграшок.
Про це розповідає The Guardian.
Барбі більше не лише про моду та мрію стати космонавткою — тепер вона і про реальне життя з інсуліновою помпою. Виробник іграшок Mattel презентував першу ляльку з діагнозом “цукровий діабет 1 типу”. Це — черговий крок компанії у бік інклюзивності, аби більше дітей могли побачити себе у грі.
Лялька створена у співпраці з некомерційною організацією Breakthrough T1D, що підтримує людей із цим автоімунним захворюванням. На руці Барбі — рожевий датчик безперервного моніторингу глюкози (CGM), закріплений серцями-медичними наліпками. У неї — мобільний телефон з додатком для контролю цукру, інсулінова помпа та стильна сумка з перекусами “про всяк випадок”.
“Барбі допомагає формувати уявлення дітей про світ. І відображаючи реальні медичні стани, як-от діабет 1 типу, ми допомагаємо дітям бачити себе у своїх історіях і фантазіях”, — пояснила Кріста Бергер, віцепрезидентка Mattel.
У Великій Британії CEO Breakthrough T1D Карен Еддінгтон додала: “Ця Барбі — не просто іграшка, вона стане символом сили для дітей із діабетом. Її поява — про визнання, включення та радість”.
Арджун Панесар, засновник і головний виконавчий директор diabetes.co.uk, сказав: “Репрезентативність має значення, особливо в дитинстві. Бачити ляльку Барбі з діабетом 1 типу допомагає нормалізувати стан, зменшити стигматизацію та показати дітям, що вони не самотні. Це позитивний крок уперед у формуванні впевненості, інклюзії та розуміння життя з діабетом”.
До речі, до 2019 року серед ляльок Барбі не було жодної з інвалідністю. Аде на сьогодні колекція Fashionistas налічує понад 175 варіантів: з різними типами тілобудови, кольорами шкіри, очей, волосся. Є ляльки з інвалідністю: незряча Барбі, темношкіра Барбі з синдромом Дауна, ляльки зі слуховими апаратами, протезами кінцівок та візками колісними, а також Барбі з вітиліго.
Barbie тепер не просто гра — це платформа для уяви, прийняття й видимості для кожної дитини.
Але Barbie — не єдиний бренд, який зосереджується на різноманітності. У Lottie є ляльки із синдромом Дауна та аутизмом, а Lego продає різноманітні мініфігурки з фізичними та невидимими вадами.
Як розповідало BitukMedia, гра з ляльками розвиває в дітей соціальні навички й емпатію та заохочує їх більше говорити про думки та емоції інших. Це виявили дослідники з Університету Кардиффа.