Середа, 5 Лютого, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Вчені знайшли час дня, коли людина щаслива найбільше

Важливо

Вчені з Університетського коледжу Лондона провели масштабне дослідження, щоб з’ясувати, коли люди почуваються найбільш спокійними та щасливими. Виявилося, що наш рівень щастя залежить від часу доби.

Про це розповідає The Guardian.

Науковці скористалися даними масштабного дослідження, яке проводили з 2020 до 2022 року. Воно включало майже мільйон відповідей на опитування від близько 50 тисяч дорослих людей.

Випробувані щодня відповідали на три ключові питання: “Наскільки ви були щасливі минулого тижня?”, “Наскільки ви були задоволені своїм життям?” і “Якою мірою ви відчували, що те, що ви робите у своєму житті, має сенс?”. Такий підхід допоміг отримати точнішу картину того, як змінюється самопочуття людей залежно від часу доби та днів тижня.

Виявилося, що найбільше люди задоволені життям по понеділках і п’ятницях. Дослідження показало, що саме у ці дні люди найчастіше відчувають стабільність та ясність своїх цілей. Відчуття щастя було вищим у вівторок. Водночас почуття самотності не мало відмінностей у різні дні тижня. А ось у вихідні, всупереч поширеній думці, люди почувалися максимально нестабільно.

Крім того, дослідження виявило точний зв’язок між часом доби та рівнем щастя. Найкраще люди почуваються вранці. А надвечір настрій починає поступово погіршуватися, сягаючи мінімуму ближче до ночі. На цей ефект вказали практично всі учасники незалежно від їхнього віку або способу життя. Можливо, це пов’язано з природними біологічними ритмами людини, які впливають на рівень енергії та емоційний стан.

Сезон теж має значення. Як і очікувалося, люди почувалися щасливішими влітку, коли світловий день довший, а погода частіше радує теплом і сонцем. Однак цікаво, що сезонність ніяк не впливала на динаміку настрою протягом дня. Тобто, незалежно від пори року, гарний настрій зранку та його поступове зниження на ніч спостерігалися однаково.

Дослідники наголосили, що їхні висновки грунтуються суто на спостереженнях, а отже, не була врахована безліч важливих факторів, які могли вплинути на вибір відповідей учасників. Наприклад, особисті обставини, поточні стреси або навіть погодні умови у конкретний день – вони теж могли відіграти свою роль. Тому вчені закликають ставитися до результатів з обережністю та наголошують на необхідності подальших досліджень.

Як розповідало раніше BitukMedia, вчені визначили “найщасливішу” пісню.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі